خانه نوجوان اردستان به بهره‌برداری رسید

کاشان - ایرنا - خانه نوجوان اردستان با توجه به لزوم برگزاری برنامه‌های علمی، فرهنگی و تربیتی ویژه نوجوانان و جوانان روز سه‎‌شنبه طی آیینی در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، خانه نوجوان اردستان در کنار فرمانداری این شهرستان به مساحت حدود ۱۰۰ متر مربع واقع شده و دارای تجهیزاتی از جمله رایانه، کتابخانه و لوازم مورد نیاز فعالیت‌های هنری است. 

رییس اداره بهزیستی اردستان در حاشیه بهره‌برداری از خانه نوجوان این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: نوجوانان علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به خانه نوجوان این خطه، از برنامه‌های آن استفاده کنند.

محمدعلی مطلب‌زاده با اشاره به تشکیل سه گروه مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران (مانا) در اردستان ادامه داد: این گروه‌ها از نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ تشکیل شده و هم اکنون ۴۵ نفر در آنها عضویت دارند.

وی از آغاز فعالیت کارگاه‌های آموزشی گروه مانا در اردستان خبر داد و گفت: این گروه به دنبال تشویق نوجوانان برای مشارکت اجتماعی و شناسایی آسیب‌های هر منطقه و یافتن راهکار برای حل معضل و مشکل‌هاست.

رییس اداره بهزیستی اردستان افزود: ۲ گروه از دختران و یک گروه از پسران در گروه‌های مانا عضویت دارند و با برگزاری کارگاه‌های علمی و فرهنگی نسبت به رفع آسیب‌های شناسایی شده اقدام می کنند و امروز نخستین کارگاه آنها در حال برگزاری است.

وی به حوزه امور اجتماعی بهزیستی اردستان اشاره و اضافه کرد: ۳۰۴ خانوار در حوزه اجتماعی با جمعیتی افزون بر ۶۴۰ نفر زیر پوشش اداره بهزیستی این شهرستان هستند.

به گفته وی، علاوه بر این افراد، یک‌هزار و ۵۸ نفر معلول شناسایی شده دارای پرونده شامل معلولان جسمی، حرکتی، ذهنی، بینایی، شنوایی، صرع و اعصاب و روان ساکن اردستان هستند و ماهیانه ۴۲۰ نفر معلول به نسبت معلولیت بین ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کمک هزینه و مستمری دریافت می‌کنند.

مطلب‌زاده درباره فعالیت اورژانس اجتماعی بهزیستی اردستان اظهار داشت: این واحد در یک سال گذشته افزون بر ۳۵۰ تماس تلفنی داشته که‌ ۴۳ مورد به تشکیل پرونده منجر شده و در زمینه همسرآزاری، کودک‌آزاری و خودکشی گزارش شده و ۷۵ مورد خدمات سیار و ۲۱۵ مورد مشاوره ارایه کرده است.

اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرق اصفهان واقع شده و ۳۰۴ خانوار در حوزه امور اجتماعی با جمعیتی افزون بر ۶۴۰ نفر زیر پوشش اداره بهزیستی این شهرستان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha