شهید حاج قاسم سلیمانی اصلی‌ترین عامل بازگشایی مرز خسروی بود

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با اشاره به نقش پررنگ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در بازگشایی مرز خسروی برای تردد زایران اربعین، گفت: بدون شک‌ ایشان را می توان اصلی‌ترین عامل این اتفاق مهم معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «هوشنگ‌ بازوند» روز سه‌شنبه در مراسم اهدای پرچم بارگاه ملکوتی امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) اظهار داشت: زمانی که بحث بازگشایی مرز خسروی پیش آمد مقرر شد دو سوم امنیت مسیر توسط ارتش و یک سوم نیز توسط پلیس عراق تامین شود.

وی افزود: پس از مذاکرات فراوان نیروهای حشدالشعبی مسولیت ارتش را پذیرفته و برای تامین امنیت دو سوم مقرر اعلام آمادگی کردند اما پلیس عراق از تامین امنیت یک سوم باقیمانده سرباز زد.

بازوند گفت: زمانی که موضوع به اطلاع حاج قاسم رسید ایشان هماهنگی های لازم را با حشدالشعبی برای تامین امنیت نقاط باقیمانده را انجام دادند تا به این وسیله خسروی بازگشایی و زایران بتوانند از این مرز عازم کربلای معلی و عتبات عالیات شوند.

شهید حاج قاسم سلیمانی اصلی‌ترین عامل بازگشایی مرز خسروی بود

استاندار کرمانشاه یادآور شد: به جرات می توان ادعا کرد اگر شهید حاج قاسم سلیمانی نبود هنوز هم موفق به بازگشایی مرز خسروی نشده بودیم.

وی همچنین با اشاره به کسب میزبانی نوزدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی توسط کرمانشاه، آن را توفیق بزرگی برای استان دانست و گفت: باید قدر این هدیه بزرگ الهی را بدانیم.

بازوند در پایان و با تاکید بر اینکه برنامه ریزی برای برگزاری هرچه بهتر اجلاس پیرغلامان حسینی باید هرچه سریعتر آغاز شود، از همه افرادی که برای کسب میزبانی این رویداد مهم تلاش کردند، قدردانی کرد.

نوزدهیمن اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی بر اساس تفاهم نامه منعقد شده که در تاریخ ۱۷ شهریور ماه با حضور نمایندگان سازمان صدا و سیما امضاء شد، در سال آینده به میزبانی کرمانشاه دروازه عتبات عالیات و قدمگاه زائرین حسینی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha