وزیر علوم درگذشت استاد پیشکسوت دانشگاه تهران را تسلیت گفت

تهران - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی درگذشت دکتر ابومحمد عسگرخانی استاد پیشکسوت ارتباطات بین الملل دانشگاه تهران را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در پیام تسلیت محمدعلی زلفی‌گل آمده است: خبر درگذشت دکتر ابومحمد عسگرخانی استاد پیشکسوت ارتباطات بین‌الملل موجب تاسف و تأثر فراوان شد. مرحوم استاد عسگرخانی یکی از اساتید بلندمرتبه دانشگاه تهران بود که در طول عمر با عزتش منشأ خدمات اثرگذار و فراوانی در حوزه روابط بین‌المللی دانشگاهی کشور شد و به عنوان یکی از سرمایه‌های ارزشمند نظام آموزش عالی مطرح بود که خدماتش طی سالیان باقی خواهد ماند.

در ادامه این پیام آمده است:‌ این استاد فرزانه و متواضع، انسانی وارسته، فرهیخته، مسئولیت‌پذیر و دلسوز بود که تا آخرین لحظه عمر خود، با روحیه‌ای وصف‌ناپذیر، از خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی دست نکشید. فقدان این استاد والامقام را به خانواده مکرم ایشان، جناب‌عالی و اساتید و همکاران و نیز دانشجویان دانشگاه تهران و همه دوستدارانش در جامعه دانشگاهی کشور، تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند سبحان برای آن زنده‌یاد، رحمت و مغفرت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می‌نمایم.

مرحوم عسگرخانی استاد بازنشسته روابط بین‌الملل دانشگاه تهران دوشنبه شب دار فانی را وداع گفت. وی متولد سال ۱۳۳۰ دکترای روابط بین‌الملل را از دانشگاه کوئینز کانادا دریافت کرد و دانشیار روابط بین‌الملل دانشگاه تهران بود.

به گزارش ایرنا، دکتر عسگرخانی به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری بود. 

رژیم‌های بین‌المللی یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فعالیت‌های دانشگاهی او بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha