۳۰ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۳۵
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84479247
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس جمهوری برزیل: نگران آینده افغانستان هستیم

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری برزیل روز سه شنبه در سخنرانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل با بیان اینکه کشورش از رسیدگی به مسائل پناهجویان حمایت می کند، گفت که دولت برزیل نگران آینده افغانستان و مردم این کشور است.

به گزارش ایرنا، ژائیر بولسونارو به عنوان نخستین سخنران نشست مجمع عمومی سازمان ملل به اشاره به اینکه این روزها، بیستمین سالروز حوادث یازده سپتامبر 2001 و حمله آمریکا به افغانستان است، بطور خلاصله به موضوع افغانستان اشاره کرده و آینده و سرنوشت مردم این کشور را نگران کننده دانست.

وی همچنین با اشاره به مسئله همه گیری کرونا ، این موضوع را از بزرگترین چالش های کنونی جهان دانست که گریبان برزیل را هم مثل سایر کشورهای جهان گرفته است.

بولسونارو که به خاطر عملکرد دولتش در زمینه مهار شیوع کرونا از سوی مردم این کشور مورد انتقاد قرار دارد، همه گیری کرونا را یکی از بزرگترین بحران های کنونی جهان برشمرد و از عملکرد دولت خود در زمینه مقابله با این پاندمی از جمله در زمینه واکسیناسیون دفاع کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت که برزیل در حوزه اقتصاد، یکی از بهترین عملکردها را در میان کشورهای جهان داشته است.

رئیس جمهوری برزیل همچنین با اشاره به مشکلات اقلیمی روزافزون جهان، خواستار توجه جدی تر جامعه جهانی برای حل این بحران شد و از همه کشورها خواست تا سهم بیشتری در این زمینه برعهده بگیرند و نقش بیشتری ایفا کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha