اولویت‌های فرهنگی سیستان و بلوچستان بررسی شد

زاهدان- ایرنا- اولویت‌های فرهنگی استان سیستان و بلوچستان در نشست امروز شورای فرهنگ عمومی به ریاست آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان بررسی شد.

به گزارش ایرنا؛ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان روز سه‌شنبه در نود و چهارمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اولویت های مهم فرهنگی استان اظهارداشت: کمیته های پنجگانه این شورا با احصاء مسائل و مشکلات، ظرفیت ها و توانمندی های مختلف اولویت های مهم فرهنگی استان و راه های تحقق و شکوفایی آنها را بررسی و ارائه طریق کنند.

آیت الله مصطفی محامی گفت: احصاء اولویت های فرهنگی استان براساس نقشه مهندسی فرهنگی کشور انجام تا تاثیرات عمیق خود را برجا گذارد.

حسین مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست در خصوص روند تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور به ارائه گزارشی در این زمینه پرداخت و اولویت های فرهنگی احصا شده توسط دبیرخانه این شورا با همکاری کمیته علمی مشورتی را تشریح کرد.

در این نشست همچنین مدیران کل آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان، مدیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه، رییس جهاد دانشگاهی و سایر اعضا در ارتباط با مسائل فرهنگی، دینی، قرآنی، آموزشی، رسانه ای، گردشگری و سایر حوزه ها مطالبی ارائه کردند.

در پایان مقرر شد مجموع  اولویت های فرهنگی جمع بندی و به شورای برنامه ریزی سیستان و بلوچستان اعلام شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha