جریانات جنوبی و کاهش نسبی دما پدیده غالب جوی استان قزوین است

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: جریانات جنوبی همراه با کاهش نسبی دما پدیده غالب جوی استان تا پایان هفته جاری است.

مریم بهروزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره ای، با توجه به جریانات جنوبی هوا طی امروز و فردا در سطح استان، وزش بادهای جنوب شرقی را در ساعات بعدازظهر به خصوص در بخش های شرقی و جنوب شرقی شاهد خواهیم بود.

وی، احتمال پدیده گرد و خاک را در سطح استان دور از دسترس ندانست و تصریح کرد: از امروز تا سه روز آینده به طور نسبی شاهد افزایش نسبی دما خواهیم بود و برای روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز با شمالی شدن جریانات جوی و وزش بادهای شمالی، برای سطح استان کاهش دما پیش بینی می شود.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: در شبانه روز گذشته آوج با ۱۱ و آبیک با ۳۳ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت از ۱۲ تا ۳۲ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، چهار ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی و ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha