تجزیه جهان دکترین اصلی آمریکا است

بیرجند - ایرنا - معاون امور بانوان سازمان بسیج اساتید گفت: تجزیه جهان دکترین اصلی ایالت متحده آمریکا است که در این سیاست کشورهای اسلامی به خصوص شیعه‌نشین در اولویت قرار گرفته‌اند.

فاطمه واعظ جوادی روز چهارشنبه در یادواره شهید "معصومه محمودی سرتنگی" تنها شهیده خراسان جنوبی در دوران دفاع مقدس که در دانشگاه پیام نور بیرجند برگزار شد، در تشریح دکترین نیروهای نظامی امنیت آمریکا با رویکرد جایگاه بانوان افزود: نظام سلطه هزینه‌های زیادی را در سال‌های گذشته در کشورهای اسلامی پرداخت کرده است و این هزینه‌ها حتی شناخت ویژگی‌های انقلابیون  از نظر اعتقادی، رفتاری و گفتاری را در بر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ هاروارد ۲۷۶ رساله و پایان نامه را مخصوص جمهوری اسلامی ایران در این موضوع سال ۹۱ گذرانده است تصریح کرد: در همین راستا سندی ۳۵۳ صفحه‌ای با موضوع دکترین نیروهای نظامی آمریکا با همکاری پنتاگون منتشر اما به زودی با توجه به تصمیم اتاق‌های فکر برداشته شد.

واعظ جوادی ادامه داد: اینها مدل فکرشان این است که جهان منابع محدودی دارد و آنها کدخدای جهان هستند و جهانی تک قطبی را باید آمریکا اداره کند.

وی بیان کرد: برای این تسلط برخی اوقات کِشتی‌های گندم را به دریا می‌ریزند وقتی که مردم در آفریقا از گرسنگی می‌میرند تا قیمت را بالا نگه دارند و در کنیا سفارت آمریکا با سه هزار کارمند کار می‌کند که بشر دوستانه این کشور را چپاول کنند و در افغانستان یک کوه بزرگ معدنی را بریدند و به صورت هوایی بردند و این هدفشان برای تسلط بر جهان است.

معاون امور بانوان سازمان بسیج اساتید اظهار داشت: در این دکترین نظامی گفتند برای اینکه به این هدف برسیم باید در این دهکده کوچک‌ساز کاری با عنوان سازمان ملل متحد راه اندازی کنند که ذیل آن نهادها و سازمان‌های متعددی را طراحی کردند.

وی ادامه داد: یکی از آن سازمان‌ها برنامه محیط زیست جهانی است در حالی که آمریکا خودش در ردیف بالای آلوده کننده‌های جهانی قرار دارد، کشورهایی همچون جمهوری اسلامی چندین میلیون دلار حق عضویت پرداخت می‌کنند در حالی که از طریق غذا و کشاورزی اعمال تحریم می‌کنند و با راه اندازی کنسرسیوم‌ها شرکت‌هایی همچون فایزر و مدرنا را  راه می‌اندازند که از طریق غذا، دارو و محیط زیست در کشورهای دیگر مداخله کنند.

واعظ جوادی گفت: سازمان انرژی اتمی را راه اندازی کردند و قلب راکتور ما را بتن ریختند در حالی که قول دادند که بروزرسانی می‌کنند، حتی اطلاعات به روز هم در قبال حق عضویت‌ها ندادند.

وی گفت: در سازمان‌های فرهنگی و به ظاهر صلح آمیز همچون یونیسف و یونسکو تفکرات تربیتی و منشی را اشاعه می‌دهند و به ظاهر متاسف و نگران از برخی موضوعات هستند اما قطعا از برخی مسایل همچون کودکان یمن خوشحالند.

واعظ جوادی تصریح کرد: این سازمان‌ها از کمبود غذا برای کودکان افغانستانی ابراز نگرانی می‌کنند اما همان‌هایی هستند که پتوهای آلوده را میان سرخ پوست‌ها فرستادند و عده زیادی را کشتند و اولین برنامه عقیم‌سازی را روی آنها اعمال و بچه‌ها را از پدران و مادران آنها جدا کردند که گورهای دست جمعی آنها زیر کلیساها درآمد.

وی تاکید کرد: همه اینها یک برنامه دارند و اینکه چه رییس جمهوری در آمریکا بیاید فرقی نمی‌کند زیرا اولین راهبرد و استراتژی آنها این است که کشورهای پرجمعیت به کشورهای کوچک تجزیه شوند و اینطور راحت‌تر می‌توانند کار کنند، ترکیه، رم و یونان را تجزبه کردند و در این ۴۰ سال سودان را با اعتراضات مدنی تجزیه کردند.

وی با بیان اینکه در ایران هم بعد از انقلاب به دنبال جدایی ۶ گروه بودند یادآور شد: به سراغ سوریه و اوکراین هم رفتند و آمریکا پایگاه خود را در کریمه راه‌اندازی کرد.

معاون امور بانوان سازمان بسیج اساتید ادامه داد: از آنجا سر از افغانستان در آوردند و پشتوها امروز به سمت پاکستان و پنجشیر و هرات را هم می‌خواهند به طرفی دیگر بکشانند، اما آنچه مهم است رییس دولت کنونی طالبان، ‌کرزای و اشرف غنی در آمریکا درس خواندند که خیلی جای سوال است زیرا اینها از قبل طراحی می‌کنند.

وی گفت: پاکستان در همین روند به طالبان کمک کرد اما متوجه شد که ممکن است پشتون‌های پاکستان هم جدا شوند که یکباره ترمز حمایت را کشید و متوجه ماجرا شد.

واعظ جوادی اظهار داشت: دومین دکترین ایجاد فشار در کشورهای در حال توسعه به ویژه اسلامی بود، عده‌ای که تحت تاثیر این دکترین قرار گرفتند نزد امام خمینی(ره) آمدند و گفتند جمعیت ما افزایش پیدا می‌کند و مدارس جا ندارد، ۲ میلیون و۶۰۰ هزار خانم کشور در اجرای قانون تنظیم جمعیت در سنین خوب بارداری عقیم شدند و ۶۰۰ هزار مرد را عقیم کردند که عده‌ای در کشور به بهانه این قانون تحت تاثیر این دکترین غرب قرار گرفتند.

وی گفت: قرار بود در حقوق "به نژاد گران" به تراریخته شدن گیاهان کمک کنند و آدم‌هایی در دولت گذشته در هفته آخر اسفند ماه سه سال پیش این موضوع را به صحن علنی بردند که به آن مجلس رأی نداد و آنها حرسشان گرفته بود که چرا این مجلس که از خودمان است رای ندادند.

معاون امور بانوان سازمان بسیج اساتید افزود: در دکترین توسعه دموکراسی، آزادی و حقوق بشر که آزادی تعریفش فقط در لا اله الا الله است مواردی را در تفکر فردی وارد کردند که اگر بعد ۴۰ سال دختر ما در حجاب ندارد یعنی این دکترین آنها موفق بوده است.

وی گفت: دکترین دخالت‌های مالی و پولی به ویژه در کشورهای مسلمان در دستور کار استکبار است که هشدار می‌دهم در درس تفکر و زندگی خیلی از افراد مباحث اومانیستی را مطرح می‌کنند که تفکرشان لیبرال سکولار است و در این تفکر همه چیز فردگرایی است

وی ادامه داد: سازمان یونیسف برای در اواخر دوره خاتمی به شهرستان بم و بوشهر رفتند چون مردمش صاف و ساده هستند و صراحتا گفتند بچه‌ها را اینطور و آنطور تربیت کنید و دلالیل بهداشتی آوردند و امروز به بهانه ایدز، مسایل جنسی را در مدارس آموزش می‌دهند.

واعظ جوادی گفت: سبک زندگی را دارند تغییر می‌دهند و برابری جنسیتی را عنوان می‌کنند و می‌گویند ما برابری نداریم خداوند عادل است و می‌فرماید چه مرد و چه زن باشی اگر عمل صالح انجام بدهی رستگاری و زن و مرد ندارد.

در ادامه این یادواره از تمثال تنها شهید زن خراسان جنوبی رونمایی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha