هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به وزش باد شدید هشدار داد

ارومیه-ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بررسی نقشه های پیش بینی و پیش یابی بیانگر وزش باد شدید با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت از روز پنجشنبه است.

مهدی صابری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رگبار باران و رعد و برق روز پنجشنبه و جمعه برای استان پیش بینی می شود و بکارگیری تدابیر لازم در این زمینه ضروریست.

وی ادامه داد: بارندگی در نیمه شمالی استان بیشتر پیش بینی می شود ولی وزش باد سراسر اذربایجان غربی به خصوص  مناطق جنوبی را شامل می شود و توام با گرد و غبار است.

صابری با بیان اینکه بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر احتمال طغیان رودخانه‌هاست گفت: شهروندان از اتراق و تردد در اطراف مسیلها خودداری کنند.

وی بیان کرد: صعود به قله ها و ارتفاعات نیز در این ۲ روز با مخاطره همراه است و لازم تا شهروندان از این اقدام خودداری کنند.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: لازم است تا شهروندان نسبت به محکم کردن سازه های موقت ساختمانی و گلخانه ای نیز اقدام کنند.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای ارومیه بین مثبت ۱۲ و ۲۸ درجه سانتی گراد در نوسان بود و تکاب خنک ترین شهر با مثبت هفت درجه و پلدشت گرمترین شهر با مثبت ۳۳ درجه سانتی گراد بوده است.

اداره‌ کل ‌هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha