حدود ۱۲ هزار دانشجو به پویش مجاهدین واکسیناسیون پیوستند

تهران- ایرنا- معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۱ هزار و ۸۷۳ دانشجو به پویش «مجاهدین واکسیناسیون» پیوستند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در قالب تشکل‌های سیاسی، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، شوراهای صنفی و همتایاران سلامت با این پویش همراهی کرده‌اند.

روز چهارشنبه ۱۷ شهریورماه پویش «مجاهدین واکسیناسیون» در دو مرحله ثبت‌نام و پذیرش و واکسیناسیون آغاز بکار کرد و علیرغم تعطیلی دو روزه بعد از آن تا روز شنبه ۲۰ شهریورماه بیش از پنج هزار دانشجو بر اساس محل سکونت خود با این طرح همراه شدند. این همراهی تاکنون به جمعیتی بالغ بر ۱۱ هزار دانشجو رسید.

در روزهای گذشته سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، طی نامه‌هایی جداگانه به روسا و سرپرستان دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، بر لزوم بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت دانشجویان علوم پزشکی در تسریع امر واکسیناسیون عمومی تاکید کرد.

به همین منظور سامانه ثبت‌نام دانشجویان داوطلب به منظور مشارکت و یاری در امر واکسیناسیون عمومی با همکاری معاونت‌های «فرهنگی - دانشجویی» و «بهداشتی» وزارت بهداشت راه‌اندازی شد. دانشجویان داوطلب می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کرده و در این امر خداپسندانه مشارکت کنند و یاریگر کادر پرتلاش بهداشتی و درمانی کشور باشند.

همه نهادهای دانشجویی نظیر تشکل‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، همتایاران سلامت و شوراهای صنفی می‌توانند با ثبت‌نام در این سامانه با عنوان مجاهدین واکسیناسیون در این امر مشارکت کنند.
لینک ثبت نام جهت همکاری در واکسیناسیون: https://kanoonf.behdasht.gov.ir/vaccine

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha