۶ مهر ۱۴۰۰،‏ ۹:۰۵
کد خبرنگار: 1270
کد خبر: 84480619
۱ نفر

برچسب‌ها

۲ خبر کوتاه از بوکان

مهاباد- ایرنا- برگزاری مسابقه فرهنگی و هنری در زمینه نقاشی روز آتش‌نشان با موضوع ایمنی و آتش‌نشانی و افتتاح مسجد خیرساز در یکی از روستاهای بوکان از جمله اخبار کوتاه این شهرستان است.

سیدفواد هاشمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسابقه فرهنگی به مناسبت هفتم مهر، روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بین کودکان شهرستان بوکان در ۲ گروه سنی در مقطع ابتدایی در پایه‌های اول تا سوم و چهارم تا ششم ابتدایی برگزار می‌شود.

وی افزود: پس از جمع‌آوری آثار کودکان و نوجوانان و بررسی و داوری آنان توسط کارشناسان امر، به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان هدف از برگزاری این مسابقه فرهنگی را معرفی شغل آتش‌نشانی و سختی کار آتش‌نشانان و پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی بیان کرد.

هاشمی افزود: "من همیار آتش نشان هستم"، "آتش‌نشان شجاع"، "حضور من در یک عملیات آتش‌نشانی" و "تجهیزات آتش‌نشانی" از موضوع‌های برگزاری این مسابقه نقاشی است.

وی گفت: این طرح تنها جهت آشنایی بیشتر کودکان و نیز والدین با موضوع ایمنی و آتش‌نشانی بوده و به دنبال فراهم کردن زیرساخت‌ها برای ترویج فرهنگ ایمنی بین کودکان برای داشتن نسل ایمن در آینده نه‌چندان دور خواهد بود.

وی  با بیان اینکه در هر مقطع تحصیلی سە نفر انتخاب می‌شوند گفت: هیات سە نفرە‌ای از داوران کە از مدرسان نقاشی در این شهرستان هستند آثار برتر را انتخاب و معرفی می‌کنند.

در شهرستان بوکان ۴۰ نفر نیروی آتش‌نشان در هفت ایستگاه آتش‌نشانی شامل چهار ایستگاه در شهر، یک ایستگاه در شهر سیمینه و ۲ ایستگاه که در روستاهای بخش مرکزی و سیمینه قرار دارد، مستقر هستند.

هفتم مهرماه به عنوان روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است.

مسجد خیرساز روستای "ینگیجه" بوکان افتتاح شد

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بوکان گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مسجد خیرساز در روستای ینگیجه از توابع بخش مرکزی بوکان به بهره‌برداری رسید.

محمد هادی سعادتی اظهار داشت: مسجد هجرت روستای ینگیجه توسط واقف خیراندیش «حاج صالح غفوریان» در زمینی به مساحت ۶۰۸ مترمربع و زیربنای ۵۸۰ مترمربع احداث شده است.

وی افزود: برای احداث این مسجد که زمین و هزینه احداث آن توسط خیر روستا انجام شده در مجموع ۲۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که ۱۷ میلیارد ریال آن برای احداث و مابقی هزینه خرید زمین آن بوده است.

بوکان در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha