استاندار: مشکلات جذب معلمان در سیستان و بلوچستان باید مرتفع شود

زاهدان_ ایرنا_ استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رفع موانع جذب نیروی انسانی و اعتبارات مدرسه سازی باید از مهمترین اولویت‌های آموزش و پرورش استان باشد.

به گزارش ایرنا حسین مدرس خیابانی چهارشنبه شب در نشست شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان به دلیل پراکندگی با کمبود معلم روبه رو است، اظهارداشت: مدیران استانی برای حل مشکلات خود نباید منتظر مرکز بمانند و باید برای حل مشکلات راه حل پیدا کنند.

وی گفت: همچنین برای آغاز سال تحصیلی جدید ضروری است با تلاش مضاعف دانشگاه‌های علوم پزشکی استان پوشش واکسیناسیون عمومی بویژه برای گروه فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده آنان افزایش یابد.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: آموزش مقدمه و محور هرگونه توسعه اقتصادی است و هر کشوری که روی این موضوع سرمایه گذاری کند قطعا پله‌های پیشرفت و توسعه را بهتر و سریع‌تر طی خواهد کرد.
مدرس خیابانی افزود: نگرانی های مربوط به بازگشایی مدارس مختص به سیستان و بلوچستان نیست بلکه در کل کشور وجود دارد و در این زمینه ما تابع شورای آموزش و پرورش کشور هستیم.
وی تصریح کرد: ضروری است تمام معلمان و خانواده دانش آموزان در مناطقی که قرار است کلاس ها به صورت حضوری برگزار شود واکسینه شوند و پوشش واکسیناسیون به حد قابل قبولی برسد.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: ابهامات موجود درباره سناریوهای آموزشی پیش بینی شده در سال تحصیلی جدید نیز باید از سوی آموزش و پرورش برطرف شود تا خانواده‌ها و دانش آموزان اطلاع دقیقی از روند آموزش داشته باشند.
وی با اشاره به اهمیت جذب بازماندگان تحصیل در سیستان و بلوچستان گفت: دانش آموزانی که به دلیل مشکلات اقتصادی ترک تحصیل می‌کنند باید شناسایی و به گروه های جهادی و خیران جهت حمایت معرفی شوند.
مدرس خیابانی بیان کرد: نهضت مدرسه سازی پر سابقه ترین اقدام گروه های جهادی و خیران در کشور است و همه نیروهای جبهه انقلاب باید پای کار بیایند و در این زمینه فعالیت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha