۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲:۴۷
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84480939
۰ نفر

برچسب‌ها

شهادت آزاده فلسطینی به دلیل اهمال پزشکی صهیونیست‌ها

تهران – ایرنا – منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند، «حسین مسالمه» اسیر آزاده فلسطینی به دلیل اهمال پزشکی در بیمارستانی در رام الله به شهادت رسید.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، باشگاه اسرای فلسطینی در بیانیه ای اعلام کرد، حسین مسالمه که در زندان های رژیم اشغالگر به سبب اهمال پزشکی حالش وخیم شده بود، در بیمارستان رام الله به شهادت رسید.

 بر اساس این گزارش، شهید مسالمه در زندان رژیم صهیونیستی به بیماری سرطان خون مبتلا شده بود؛ اما مورد اهمال پزشکی قرار گرفت و در نهایت ماه فوریه گذشته به بیمارستان هداسا رژیم صهیونیستی منتقل و هفته گذشته با وخیم شدن حال او به بیمارستان رام الله منتقل شد.

باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد که وضعیت اسرای بیماری فلسطینی به ویژه اسرایی که بیش از ۲۰ سال در زندان هستند، در وضعیت خطرناکی است.

این نهاد حامی اسرای فلسطینی همچنین از نهادهای حقوق بشری و جامعه جهانی خواسته تا برای نجات جان اسرای بیمار فلسطینی اقدام فوری انجام دهند.

در همین حال به دنبال شهادت حسین مسالمه اتحادیه معلمان در رام الله اعلام کردند که در اعتراض به شهادت این آزاده فلسطینی روز پنجشنبه دست به اعتصاب خواهند زد.

رژیم صهیونیستی عمدا سیاست اهمال پزشکی را در حق اسرای فلسطینی در پیش می‌گیرد و از ارائه درمان لازم به آنان خودداری می‌کند. بسیاری از اسرا حتی پس از آزادی هم با مشکلاتی جدی مواجه خواهند بود و تاکنون ده‌ها اسیر اینگونه پس از آزادی به شهادت رسیده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha