دعوت امیرعبداللهیان از وزیر امور خارجه نامیبیا برای سفر به ایران

تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از همتای نامیبیایی خود برای حضور در ایران دعوت کرد.

به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان عصر چهارشنبه با خانم اندی ندایتوا معاون نخست وزیر و وزیر خارجه نامیبیا ملاقات کرد. 
وزیر خارجه کشورمان در این دیدار بر اهمیت آفریقا در سیاست خارجی دولت جدید تاکید کرد و از نامیبیا به عنوان کشور دوست یاد کرد که ایران همراه و همدل در مبارزات آنها برای استقلال  درکنار آنها بوده است. 
امیرعبداللهیان ضمن اشاره به سفر ۵ سال پیش خود به آن کشور اظهار داشت کمیسیون مشترک اقتصادی آخرین بار در آن سفر برگزار شد و جا دارد در اولین فرصت دور جدید برگزار شود. در ادامه به مشکلاتی که در روابط خوب تجاری  دوجانبه به ویژه در خصوص امور مالی و بانکی ایجاد شده اشاره شده و راههای حل و فصل آنها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 در این دیدار وزیرامور خارجه کشورمان از وزیر خارجه نامیبیا برای سفر به ایران دعوت کرد. 

وزیر خارجه نامیبیا نیز در این دیدار ضمن اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران جزو اولین کشورهایی بود که روابط دیپلماتیک با نامیبیا پس از استقلال این کشور را برقرار کرد، به سابقه طولانی روابط دو کشور اشاره کرد و آمادگی دولت خود را برای گسترش همکاری ها در حوزه های تجاری، معدن، کشاورزی، بهداشتی و دارویی اعلام کرد. 
وی در ادامه اظهار داشت علیرغم اینکه تحریم های آمریکا موانع زیادی برای روابط ایجاد کرده است اما از آنجا که روابط با ایران برای نامیبیا از اهمیت بالایی برخوردار است، این کشور تمام تلاش خود را کرده است تا روابط دوجانبه کمترین آسیب را ببیند.
لازم به ذکر است دو طرف در خصوص آخرین تحولات در حوزه آفریقا تبادل نظر کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha