نصب یکصد تابلو تصاویر شهدا سر در منازل خانواده آنان در مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از نصب ۱۰۰ تابلو مزین به تصاویر شهدا سر در منازل خانواده این دلاورمردان در مشهد طی هفته دفاع مقدس خبر داد.

سید مجتنبی منتظری روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: به همین مناسبت در سطح شهر مشهد نیز ۴۲ سازه با تصاویر شهدا نصب شده‌ است.

وی افزود: ایجاد معبر فرهنگی منتهی به منازل شهدا در مناطق ۱۳ گانه شهرداری مشهد به صورت هر محله یک معبر، برگزاری مسابقه سراسری کتابخوانی با عنوان "دریادل" و  تولید فیلم های مستند و کلیپ با موضوع دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های شهرداری این شهر در این هفته است.

معاون شهردار مشهد ادامه داد: پیشرفت و آرامش کنونی کشور را مرهون خون شهدا هستیم لذا باید راه این بزرگان در جامعه ادامه داشته باشد، از این رو تلاش شده است با تصویرسازی و اقدامات مختلف، زوایای مختلف دفاع مقدس برای جوانان و نوجوانان ارائه شود که راه اندازی کاروان مقاومت مزین به تصاویر شهدا در نقاط مختلف شهر از آن جمله است.

وی گفت: هر کوچه یک حسینیه و مراسمی با حضور ساکنان محلات در مقابل منزل شهدا با محوریت مسجد محله، تجلیل از خانواده‌های زنان شهید در دوران دفاع مقدس، تجلیل از مادران شهدا، تجلیل از ورزشکاران دفاع مقدس، جانبازان و مدافعان حرم نیز در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

منتظری افزود: سلسله نشست‌هایی نیز با موضوع شهدا در فرهنگسرای انتظار مشهد برگزار می‌شود و مستندسازی و تهیه و تولید مستند دفاع مقدس نیز در این هفته در دستور کار است.

وی ادامه داد: تلاش شده است گوشه و کنار شهر در این ایام رنگ و بوی دفاع مقدس و ایثار و شهادت داشته باشد.

هفته گرامیداشت دفاع مقدس از ۳۱ شهریور ماه آغاز شده‌ است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha