حسن‌زاده: می‌خواهیم نگاه مردم جهان را به فوتسال ایران تغییر دهیم

تهران- ایرنا- کاپیتان تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: سوم شدن ما در جهان نشان می‌دهد که ما در مقایسه با تیم‌های دیگر در چه وضعیتی هستیم. ما اینجا هستیم تا دیدگاه مردم نسبت به ما تغییر کند. ما می خواهیم نظر مردم را نسبت به تیم های آسیایی و به ویژه ایران تغییر دهیم.

به گزارش ایرنا، سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال در گزارش به گل زیبای «علی‌اصغر حسن‌زاده» کاپیتان تیم ملی فوتسال کشورمان در دیدار برابر آرژانتین در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۱ فوتسال که به میزبانی لیتوانی برگزار می‌شود پرداخت و این گل را یک گل خیره کننده خواند. فیفا به چهارمین حضور حسن زاده در این مسابقات نیز اشاره کرد. 

فدراسیون جهانی فوتبال در ادامه نوشت: اگر فالکائو، ریکاردینیو یا فرائو این گل زیبا را به ثمر می رساندند، حالا تمام دنیا در این خصوص بحث می کردند.

از این رو حسن‌زاده در گفت و گو با سایت فیفا در این مورد گفت: این موضوعی است که من زیاد با هم‌تیمی‌هایم درباره آن صحبت می‌کنم و آنها همیشه به من می‌گویند اگر نامت حسن‌زادینیو، حسن زادائو یا چیزی شبیه به آن بود به عنوان یکی از بهترین بازیکنان روی کره زمین دیده می‌شدی. من صادقانه می‌گویم که آنقدرها هم این موضوع مهم نیست. این واقعیت که من به عنوان یکی از بهترین‌ها دیده نمی شوم، برای من ناامید کننده نیست. من فقط سعی می‌کنم روی بازی خود تمرکز کنم و از کاری که انجام می دهم لذت ببرم. این برای من کافی است. 

فیفا در ادامه از حسن زاده پرسید که چگونه می شود برنده چهار عنوان بهترین بازیکن آسیا و کسب مقام سومی جهان توسط او در بین بهترین بازیکنان فوتسال جهان حضور ندارد؟ کاپیتان تیم ایران در این باره تصریح کرد: تیم های آسیایی تکنیک و تاکتیک‌های خود را دارند. آنها یک بازی سازمان یافته تر و تیم محور انجام می‌دهند که احتمالاً سرگرم‌کننده تر است و کمتر تیم ها با بازیکنان ستاره می چرخند. این شاید توضیح دهد که چرا بازیکنان ما نسبت به بازیکنانی که در تیم های بزرگ اروپایی و آمریکای جنوبی بازی می کنند، کمتر در معرض دید قرار می‌گیرند. 

حسن‌زاده: می‌خواهیم نگاه مردم جهان را به فوتسال ایران تغییر دهیم

وی ادامه داد: سوم شدن ما در جهان نشان می‌دهد که ما در مقایسه با تیم‌های دیگر در چه وضعیتی هستیم. ما اینجا هستیم تا دیدگاه مردم نسبت به ما تغییر کند. ما می خواهیم نظر مردم را نسبت به تیم های آسیایی و به ویژه ایران تغییر دهیم.

کاپیتان تیم فوتسال ایران در مورد شکست تیم کشورمان برابر روسیه در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۶ گفت: ما در مورد آن زیاد صحبت می‌کنیم و به یاد می‌آوریم که چقدر دردناک بود. ما نمی‌خواهیم این موضوع دوباره تکرار شود. هدف ما بالاتر است. هرچند باید واقع‌بین باشیم. مسابقات سخت تر و سخت تر می‌شوند و تیم ها حرفه‌ای‌تر. می دانیم که سخت خواهد بود، اما هدف ما این است که یک قدم جلوتر برویم.

حسن زاده در خصوص پیروزی ایران برابر برزیل و خداحافظی فالکائو در دوره قبل اظهار داشت: لحظه بسیار خاصی بود. هیچ کس فکر نمی کرد ما بتوانیم برزیل را شکست دهیم. هر چند این یک بازی متضاد از احساسات بود. ما لذت بردن از شکست بهترین تیم جهان را داشتیم و همراه با آن با غم و اندوه بزرگی که می‌دانستیم دیگر فالکائو را در زمین نخواهیم دید. دیدنی ترین بازیکنی که تا به حال در فوتسال حضور داشته است. 

فیفا در پایان نوشت: ماجراجویی تیم ملی فوتسال ایران تحت کاپیتانی کسی انجام می‌شود که او را حسن زادائو یا حسن زادنیو نمی نامند اما بدون شک علی حسن زاده، یکی از بهترین بازیکنان جهان است. 

تیم ملی فوتسال کشورمان در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی باید روز جمعه از ساعت ۱۸ به مصاف ازبکستان برود.   

حسن‌زاده: می‌خواهیم نگاه مردم جهان را به فوتسال ایران تغییر دهیم

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha