سامان چهارمحال و بختیاری به جمع مناطق زرد رنگ شیوع کرونا پیوست

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با زرد شدن وضعیت شیوع کرونا در شهرستان سامان، تعداد مناطق با خطر متوسط این ویروس در استان به سه شهرستان افزایش یافت.

مجید شیرانی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس شهرستان‌های سامان، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد و دیگر شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی ادامه داد: زمانی که تعداد بیماران بستری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر به ۲ نفر برسد، آن شهرستان در وضعیت زرد (خطر متوسط) شیوع کرونا قرار می‌گیرد.

شیرانی، روند شیوع کرونا در استان را همچنان کاهشی دانست و گفت: اگر چه سرعت کاهش شیوع ویروس در استان به نسبت کم است اما روند باثباتی است و با همراهی مردم می‌توان به تداوم آن  امیدوار بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تعداد بیماران بستری در هفته‌ای که گذشت نسبت به اوج موج پنجم شیوع کرونا ۷۰ درصد کاهش یافته است، اظهار داشت: همچنین تعداد بیماران بستری ۳۰ درصد و تعداد فوتی‌ها ۱۰ درصد کاهش داشته است.

شیرانی خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌شود کاهش روند بیماران بستری ظرف ۲ هفته آینده به بیش از ۷۰ درصد برسد.

وی افزود: تاکنون فوتی ناشی از ابتلا به قارچ سیاه در استان گزارش نشده است و انتظار می‌رود پس از کاهش ۷۰ درصدی تعداد بستری‌ها روند فوتی‌ها نیز در استان به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تا یکم مهر، ۲۱۵ هزار و ۴۱۶ مورد تست مولکولی تشخیص ویروس کرونا در استان گرفته شده است که بر اساس آن ۷۶ هزار و ۶۵۶ مبتلای به بیماری کووید ۱۹ شناسایی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha