۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۳
کد خبرنگار: 997
کد خبر: 84482297
۰ نفر

برچسب‌ها

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- امامان جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی در خطبه‌های نماز جمعه بر تحکیم فرهنگ دفاع مقدس، اهمیت فراگیری علم و دانش و توجه بیشتر به حوزه آموزش و پرورش تاکید کردند.

تربت‌حیدریه- امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف ناشی از پیروزی در دوران دفاع مقدس است.

حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه‌های نماز جمعه تربت‌حیدریه افزود: یکی از آثار دفاع مقدس، تبلور جهاد اکبر و گردهمایی های بزرگ دینی و اجتماعات سیاسی است.
وی همچنین با اشاره به آغاز سال تحصیلی ادامه داد: علم و دانش باید بر اساس نیازهای جامعه باشد و دانش‌آموختگان بتوانند نسبت به رفع نیازها و مشکلات جامعه وارد عمل شوند.
امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: کار پیامبران تعلیم و تعلم بود و فراگیری علم و دانش نباید تنها برای خودمان باشد بلکه ثمره‌ آن باید منجر به رفع مشکلات و کمبودهای جامعه شود.  

گناباد- امام جمعه گناباد از رییس جمهوری و دولت سیزدهم خواست برای تحقق عدالت در ارایه خدمات به مردم و رفع محرومیت و بحران از نقاط مختلف تلاش کنند.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب در خطبه‌های نماز جمعه گناباد گفت: برخی مناطق کشور نظیر گناباد به دلیل دورافتادگی، استمرار خشکسالی و کاهش بارندگی خسارتهای بسیار دیده و کشاورزان و دامداران آنها با مشکلات متعدد اقتصادی مواجه شده‌اند بطوری که زندگی خود را تنها از طریق یارانه های ماهانه و برخی موارد کمکهای معیشتی به سختی می گذرانند.

وی افزود: دولت سیزدهم با برنامه ریزی محوری و شناسایی مشکلات، توجه به مناطق شهری و روستایی بحران زده را در اولویت اقدامات خود قرار دهد.

امام جمعه گناباد همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تاکید بر لزوم انتقال رشادتهای رزمندگان اسلام، شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس به نسل جوان و نوجوان ادامه داد: امنیت، اقتدار، عظمت و استقلال امروز ما مرهون جانفشانی‌های آنان است.

وی گفت: دشمنان و استکبار جهانی با ترفندهای مختلف از جمله تحمیل جنگ هشت ساله به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بودند ولی با  مقاومت شهدا، ایثارگران و نیروهای مسلح در دفاع از تمامیت ارضی کشور چنان تودهنی خوردند که تاکنون جرات تعدی به  کشوررمان را پیدا نکرده‌اند. 

سبزوار- امام جمعه سبزوار گفت: آموزش و پرورش و دانشگاه از ارکان مهم تربیتی هستند لذا باید یک نیروی انقلابی برای تصدی آموزش و پرورش کشور معرفی شود.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه افزود: باید مدیران و روسای انقلابی و معتقد به ولایت، ایثار و شهادت در راس نهادهای آموزشی قرار گیرند.

وی ادامه داد: همچنین باید در محتوای کتابهای آموزشی دقت شود زیرا برخی محتواهای خوب حذف شده‌اند که باید بازگردانده شوند.

امام جمعه سبزوار گفت: باید تلاش شود نسل جدید از نسل گذشته انقلاب منقطع نشود.

وی همچنین به توجه ویژه به وضع معیشتی معلمان تاکید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha