رییس فدراسیون هاکی : جهرم از جمله شهرستان های مستعد در رشته هاکی است

شیراز-ایرنا-رئیس فدراسیون هاکی کشور جهرم را از جمله شهرستان های مستعد در این رشته ورزشی دانست و گفت: با توجه به بودجه هاکی که بسیار محدود در حدود سه میلیارد تومان است، گام‌های وسیعی هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان و در همه رده‌ها و همه بخش‌ها، اعم از ساحلی، داخل سالن، چمن و... برداشته شده است.

بهرام قدیمی روز شنبه در نشستی با نماینده جهرم و خفر در مجلس افزود: با توجه به برگزاری مسابقات آسیایی امیدواریم تا اسفند ماه بانوان را روی سکو ببینیم. چون ما وضعیت بودجه محدود خود را توضیح دادیم فدراسیون آسیا در حال کمک و تجهیزات دادن به ماست.

رئیس فدراسیون هاکی کشور  با بیان اینکه متأسفانه تجهیزات ما همه واراداتی می باشد که آن هم فدراسیون آسیا در حال کمک دادن است، اظهار کرد:اکنون در حال توزیع چوب، تور دروازه‌بانی و توپ در ۳۱ استان هستیم.

این مسوول  تصریح کرد: با آموزش و پرورش تفاهنامه داریم و به ویژه در جهرم مشغول کشف و پرورش استعدادها هستیم.

دومین زمین چمن استاندارد ورزش هاکی کشور در جهرم احداث می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: جهرم قطب جنوب کشور رشته هاکی و دومین شهرستان فعال در این ورزش در کنار تهران است.

دکتر رضایی با بیان اینکه رشته هاکی یکی از رشته‌هایی که در سطح جهانی به نام ایران ثبت شده است، اظهار کرد: با توجه به آب و هوای جهرم در ۶ ماهه دوم سال،‌ این شهرستان می‌تواند به عنوان یک پایگاه تیم ملی باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهرستان جهرم این افتخار را دارد که جوانان آن در حوزه‌های مختلف و در حوزه ورزش افتخار بزرگی کسب کرده‌اند.

این نماینده مجلس با اشاره به نشست خود با رییس فدراسیون هاکی کشور ادامه داد: امروز زیرساخت‌های ورزشی در جهرم به خوبی انجام و قدم‌های استواری برداشته شده و بسیاری از ورزش‌ها در این شهرستان دارای سالن تخصصی هستند و دلیلش این است که جامعه ورزشی ما با استعداد است و هرچه سرمایه‌گذاری در این بخش کنیم جواب می‌گیریم‌.

نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای ملی ابراز کرد: علاوه بر اعتبارات وزارت ورزش و جوانان، اعتبارات وزارت‌خانه‌های نفت و راه را در حوزه ورزش جهرم به کار گرفته‌ایم و باعث شده است که زیرساخت‌های مناسب در  این شهرستان فراهم شود.

به گفته رضایی در کنار ورزش، زیرساخت‌های دیگر شهرستان هم به سرعت در حال رشد است.جهرم قطب جنوب کشور در رشته هاکی  مطرح شده است و اولین شهرستانی است که با این قدرت به ورزش هاکی در کنار تهران ورود کرده است.

وی با بیان اینکه دومین زمین چمن استاندارد ورزش هاکی کشور در جهرم احداث می‌شود، گفت: همچنین در این جلسه ایجاد رشته جامعه‌شناسی ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی جهرم پیگیری شد.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha