۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲:۴۹
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84484097
۰ نفر

برچسب‌ها

هنیه: مقاومت امروز سپر و شمشیر ملت فلسطین است

تهران- ایرنا- رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: مقاومت امروز سپر و شمشیر ملت فلسطین بوده و برای رسیدن به آزادی عزم و قدرت خود را جمع کرده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «اسماعیل هنیه»  در واکنش به شهادت جوان فلسطینی معترض به شهرک سازی در شهرک بیتا در جنوب نابلس بیان کرد: درگیری‌های قهرمانانه در بیتا و شهادت محمدعلی خبیصه، سه حقیقت را ثابت کرد. نخست این که مردم فلسطین نه مشروعیت اشغالگر بر این سرزمین و نه مشروعیت شهرک سازی‌ها را می‌پذیرد.

وی افزود: دومین حقیقت اتحاد ملت فلسطین در سنگر رویارویی و مقاومت است و سوم این که مقاومت گزینه راهبردی برای آزادی و کوتاه‌ترین راه برای بیرون راندن اشغالگر و بازگرداندن حقوق ما و بازگشت پناهندگان به سرزمین‌های اشغالی آنهاست.

هنیه بر پایبندی حماس به این وحدت و اهتمام جنبش به همراه همه گروه‌های فلسطینی به آن و مشارکت در میدان مقاومت و مقابله با رژیم اشغالگر تاکید کرد.

این مقام ارشد حماس اظهار داشت که مثلث طلایی مقاومت، وحدت و هویت برای این سرزمین و آنچه امروز بیتا مانند غزه و بیت المقدس ارائه می‌دهد، تأکیدی است بر این که هیچ آینده‌ای برای اشغالگر در سرزمین فلسطین وجود ندارد.

وی اضافه کرد که مردم فلسطین می‌توانند با پایبندی به وحدت و مقاومت خود، اشغالگری را ریشه کن کنند.

وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین در شهر رام الله جمعه شب اعلام کرد که محمد علی الخبیصه فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده است.

شهرک بیتا در جنوب نابلس چند ماهی است شاهد تظاهرات ضد شهرک سازی شهروندان این منطقه است که هر بار با حملات نظامیان صهیونیست روبه رو می‌شود. حملات نظامیان صهیونیست به تظاهرات بیتا تاکنون هشت شهید و صدها زخمی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha