اختصاص ۱۴۳ میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی به آب و فاضلاب فارس

شیراز - ایرنا- معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری شرکت آب و فاضلاب فارس گفت: امسال تاکنون ۱۴۳ میلیون یورو اعتبار از بانک توسعه اسلامی دریافت که بخش عمده‌ای از این وام جذب شده است.

محمد علی قلندری یکشنبه  با بیان اینکه این تسهیلات برای ساخت تصفیه خانه هایی با ۵۴۰ کیلومتر شبکه و ظرفیت ۶۴ هزار مترمکعب تصفیه فاضلاب در شبانه روز، هزینه و سرمایه‌گذاری می شود افزود: این تسهیلات برای ۶ شهرستان فارس تخصیص داده شده است.

بانک توسعه اسلامی (ISDB) یکی از موسسات بزرگ مالی توسعه‌ای بین‌المللی و از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی است که با هدف پیشبرد توسعه اقتصادی و پیشرفت اجتماعی کشورهای عضو و جوامع مسلمان کشورهای غیر عضو، در سراسر جهان بر اساس اصول اسلامی از سوی ۲۲ کشور اسلامی و با سرمایه نخستین ۷۵۵ میلیون دینار اسلامی در عربستان تأسیس شد.

ایران به همراه ۵۶ کشور دیگر در سال ۱۹۸۹ با پذیره‌نویسی ۱۴۹۱ میلیون دینار به عضویت آن بانک درآمده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری شرکت آبفای استان فارس ادامه داد: همچنین با تلاش های صورت گرفته برای دریافت تسهیلات از بانک‌های داخلی مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای شهرستان جهرم، ۱۷۰ میلیارد تومان برای اقلید و ۱۲۰ میلیارد تومان برای کازرون با هدف تکمیل پروژه شبکه و تصفیه خانه فاضلاب پیگیری و دنبال شده است.

وی افزود: پیگیری جذب منابع تخصیصی سال ۹۹ از سازمان برنامه و بودجه و همچنین جذب در پروژه‌ها از جمله فعالیت های شاخص بوده است و در اعتبارات سال ۹۹، برای حوزه آب و فاضلاب، ۵۰ درصد از میزان ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه ابلاغی تخصیص داده شده است  که به صورت نقد یا در قالب اسناد خزانه اسلامی یکساله و دوساله دریافت شده است.

قلندری  درخصوص اعتبارات سال ۱۴۰۰ نیز بیان داشت: با پیگیری‌های انجام شده این اعتبارات ۱۶۹۰ میلیارد تومان بوده که از این میزان، حدود ۸۰۰ میلیارد تومان ابلاغ شده و در مرحله اول تخصیصات، ۸۵ میلیارد تومان به استان فارس تخصیص داده شده است که ۵۰ میلیارد تومان مربوط به بخش فاضلاب و ۳۵ میلیارد تومان در بخش آب است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha