۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۳
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 84484253
۰ نفر

برچسب‌ها

دو نفر از ۹ لبنانی زندانی در امارات آزاد شدند

تهران – ایرنا – دو نفر از ۹ لبنانی زندانی در امارات عربی متحده آزاد شدند و به فرودگاه بین المللی بیروت رسیدند.

به گزارش روز یکشنبه روزنامه لبنانی "النهار"، خانواده این دو تبعه لبنانی آزاد شده در سالن استقبال فرودگاه در انتظار فرزندان خود بسر می بردند و در هنگام دیدار با فرزندان شان به ابراز شادمانی پرداختند.

بر اساس این گزارش فرآیند آزادسازی با میانجی گری سرلشکر عباس ابراهیم مدیر کل امنیت لبنان با مقامات اماراتی در حال کامل شدن و قرار است ۷ نفر باقیمانده هم آزاد شوند.

بر اساس این گزارش، امارات طی سالیان اخیر چند تبعه لبنانی را صرفا به اتهام همکاری با "حزب الله " بازداشت یا از این کشور اخراج کرده است .

ابوظبی شش سال پس از اخراج ده ها تبعه لبنانی به اتهام ارتباط داشتن با حزب الله در سال ۲۰۱۵ تصمیم گرفت تا هفتاد تبعه لبنانی را از امارات اخراج نماید.

اسناد و شواهد موجود نشان می دهد که سران امارات در دو دهه اخیر همواره در راستای منافع صهیونیست ها، علیه حزب الله اقدام کرده اند. در آخرین سندی که منتشر شده یک مقام اماراتی بر همکاری مستمر ابوظبی با تل آویو علیه حزب الله تاکید کرده است.

  «محمد حمد الکویتی» رئیس امنیت سایبری امارات چهارشنبه گذشته در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» اذعان کرد که امارات با اسراییل علیه بزرگ‌ترین گروه مقاومت در منطقه یعنی حزب‌الله، همکاری اطلاعاتی دارد.

الکویتی با تصریح بر روابط گسترده بین ابوظبی و تل آویو در «تبادل اطلاعاتی عالی»، از جمله این همکاری‌ها را در راستای حملات سایبری سال گذشته دانسته که اسراییل آن را به حزب‌الله منتسب کرده است.

پس از جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶، سید "حسن نصرالله" دبیر کل حزب‌الله هم در چند سخنرانی ، فاش کرد که حزب‌الله اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهد برخی کشورهای عربی در این جنگ نه تنها با رژیم صهیونیستی همکاری داشته اند، بلکه برخی آمریکا و این رژیم را تحریک کردند تا ضمن حمله به لبنان، جنبش حزب‌الله را نابود کند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha