طالبان:سرکرده داعش در افغانستان کشته شد

کابل - ایرنا - منابع خبری افغانستان اعلام کردند که "ابو عمرخراسانی"سرکرده گروه تروریستی داعش توسط طالبان در زندان پلچرخی کابل کشته شده است.

به گزارش ایرنا،منابع خبری افغانستان به نقل از طالبان نوشتند "ابو عمرخراسانی" رهبر گروه تکفیری داعش بخش خراسان که در زندان پلچرخی افغانستان بسر می برد روز ۲۶ مرداد ماه توسط افراد طالبان در کابل به قتل رسیده است .

برخی رسانه های افغانستان هم به نقل از روزنامه های پاکستانی نوشته اند که طالبان اعدام "ابو عمر خراسانی" را تائید کرده و گفته اند که دو روز پس از ورود به کابل وی را کشته اند.

سرکرده داعش در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیت ملی افغانستان با شماری از افراد این گروه در  استان قندهاردستگیر و به زندان پلچرخی در کابل انتقال داده شد. دولت پاکستان چند باز از دولت افغانستان بصورت رسمی خواست که خراسانی را به دولت پاکستان تسلیم کند.

 دولت افغانستان با رد این درخواست اسلام آباد  ،خواستار تحویل چند تن از  فرماندهان طالبان  در مقال تحویل  ابوعمر خراسانی شده بود.

سخنگوی طالبان روز سه‌شنبه گذشته (۳۰ شهریور)، در یک نشست خبری گفت که داعش مانند سوریه و عراق در افغانستان حضور ندارد؛ اما ممکن است شماری از شهروندان افغانستان «فکر» و «ایدئولوژی» داعش را پذیرفته باشند.

به گفته او، تلاش برای جلوگیری از فعالیت داعش جریان دارد و این گروه حمایت مردمی ندارد و به همین دلیل نمی‌تواند تهدید یا خطر ایجاد کند.

گروه داعش، مسوولیت انفجارهای اخیر علیه طالبان در شهر جلال‌آباد را برعهده گرفته است. سایت اعماق وابسته به داعش مدعی شده است که در این حملات حدود ۳۵ عضو طالبان کشته شده‌اند.

داعش پس از اعلام موجودیت خود در افغانستان، ننگرهار را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد. نیروهای آمریکایی در آخرین حمله به ننگرهار اعلام کردند که طراح حمله انتحاری مرگبار گروه داعش در فرودگاه کابل را کشته‌اند. این حمله در جریان عملیات تخلیه کابل که از سوی آمریکا مدیریت می‌شد، انجام شد و در اثر آن نزدیک به ۲۰۰ تن، از جمله ۱۳ نظامی آمریکایی کشته شدند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha