راهپیمایی عظیم جاماندگان اربعین حسینی (ع) در مشهد مقدس آغاز شد

مشهد- ایرنا- همایش بزرگ پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) از مسیرهای مختلف شهر مشهد، به ویژه میدان فردوسی به سمت حرم مطهر رضوی با شبیه‌سازی مجازی بین الحرمین شریف و حضور مواکب حسینی از ساعت ۹ صبح امروز، مصادف با اربعین حسینی (ع) آغاز شده و تا ساعت ۱۸ با برگزاری مراسم مختلف ادامه دارد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار  ایرنا امروز در شهرهای مختلف کشور، عاشقان حسینی که از همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین و زیارت بارگاه منور امام حسین (ع) در کربلا جا مانده‌اند با عنوان "جاماندگان اربعین" در مسیرهای منتهی به اماکن متبرکه پیاده‌روی و عزاداری می کنند که این مراسم در جوار بارگاه منور رضوی از شکوه و جلوه خاصی برخوردار است.
در مشهدالرضا (ع) این پیاده‌روی همراه با عزاداری و سوگواری دلباختگان ائمه اطهار و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از مسیرهای مختلف به سمت حرم مطهر رضوی همراه با نوحه سرایی و سینه زنی آغاز شده است و تا بعد از ظهر امروز ادامه دارد.
در طول مسیرهای پیاده روی جاماندگان اربعین نیروهای انتظامی، بسیج و انتظامات و شهرداری مناطق مختلف مشهد حضور دارند تا این آیین در فضایی امن و منظم انجام شود.
دلباختگان حسینی پس از طی مسیر مشخص شده و شرکت در نماز جماعت ظهر اربعین با پیوستن به خیل عزاداران حسینی در حرم مطهر رضوی عزاداری خود را کامل می کنند و آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد نیز در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد برای اجتماع جاماندگان اربعین حسینی سخنرانی می کند.

اجرای طرح ترافیکی در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین
رییس پلیس راهور خراسان رضوی نیز در خصوص اجرای تمهیدات ترافیکی در مسیر همایش پیاده‌روی جاماندگان اربعین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این همایش از صبح امروز در مسیر میدان فردوسی به سمت حرم مطهر رضوی آغاز شده است و در این مسیر، طرح محدودیت ترافیکی اجرا می‌شود.
سرهنگ حمیدرضا دهنوی اضافه کرد: از ساعت ۶ صبح دوشنبه تا پایان مراسم، تردد و توقف خودروهای شخصی در مسیرهای میدان فردوسی به سمت تقاطع ابوطالب، بلوار مجد، میدان توحید و میدان شهدا به سمت حرم مطهر رضوی ممنوع است.
وی ادامه داد: خودروهای پارک شده در این مسیرها نیز توسط پلیس به پارکینگ منتقل خواهند شد لذا ساکنان این محدوده از پارک خودروها در این محدوده پرهیز کنند.
رییس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: فعالیت حمل و نقل عمومی در این مسیر نیز بستگی به شرایط و جمعیت حاضر دارد.

قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد نیز با اشاره به سیاهپوشی مشهدالرضا(ع) به صورت ویژه با بیش از سه هزار متر مربع اکران های محیطی گفت: حدود هزار و ۳۰۰ عدد از پرچم‌های عرشه پل ها و میادین نیز تعویض و سیاهپوش شده‌ است.
مهدی یعقوبی افزود: بیش از ۶۵ میلیون متر مربع از معابر شهری با اولویت معابر منتهی به حرم مطهر رضوی به صورت مداوم تنظیف و شست و شو و نقاط حساس نیز به صورت مرتب از امروز تا پایان ماه صفر ضدعفونی می‌شود.
وی اضافه کرد: پنج هزار و ۶۰۰ نیروی پاکبان نیز برای نظافت عمومی شهر و رعایت مسایل بهداشتی در آماده‌باش هستند همچنین در راستای افزایش ایمنی شهری نیز در این ایام بیش از ۱۰ دستگاه خودرو عملیاتی آتش نشانی در خیابانهای منتهی به حرم مطهر امام رضا (ع) مستقر هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha