پویش واکسن دانش‌آموزی سلامت خانوادگی در پیشوا راه‌اندازی شد

تهران- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش شهرستان پیشوا گفت: به منظور ترغیب دانش‌آموزان به واکسینه شدن علیه بیماری کرونا، پویش واکسن دانش آموزی سلامت خانوادگی در این شهرستان راه‌اندازی شد.

سعید تاجیک روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مراکز واکسیناسیون دانش‌آموزان گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا، دانش آموزان از آموزش حضوری محروم بوده‌اند و با وجود تلاش‌ شبانه‌روزی معلمان و ارائه آموزش به صورت مجازی و غیرحضوری، صدمات زیادی به تعلیم دانش آموزان وارد شده است.
وی با تاکید بر این که مهمترین عامل قطع زنجیره کرونا، تزریق واکسن و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است اظهار داشت: مهمترین دغدغه مسوولان آموزش و پرورش، تزریق واکسن کرونا به دانش آموزان است بنابراین از تمامی این افراد درخواست داریم نسبت به این امر اقدام کنند.
تاجیک‌ افزود: از ابتدای این هفته عملیات واکسیناسیون کرونا ویژه دانش آموزان ۱۵ سال به بالا آغاز شده و لازم است تا تمامی خانواده‌ها نسبت به این مهم اهتمام ویژه داشته باشند.
وی گفت: بر اساس اعلام مسوولان وزارت بهداشت، واکسیناسیون دیگر دانش آموزان نیز به زودی آغاز می‌شود لذا از دانش آموزانی که زمان تزریق واکسن آنان  فرارسیده است درخواست می‌شود هر چه سریع تر جهت تزریق واکسن اقدام کنند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان پیشوا افزود: پویشی با عنوان واکسن دانش آموزی سلامت خانوادگی در این شهرستان راه‌اندازی شده و  از دانش آموزان مشمول واکسیناسیون و اولیای آنان دعوت می‌شود تا به این پویش همگانی بپیوندند.
وی در خصوص راه اندازی مراکز واکسیناسیون ویژه دانش آموزان گفت: دانش آموزان ۱۵ سال به بالا می‌توانند به منظور تزریق واکسن از ساعت ۸ تا ۱۲ به دبیرستان دخترانه حضرت زهرا (س) ویژ دختران و هنرستان پسرانه شهید مطهری ویژه پسران مراجعه و همراه داشتن شناسنامه یا کارت ملی به عنوان مدرک‌شناسایی الزامی است.
بیش از ۲۰ هزار دانش‌آموز در مدارس پیشوا مشغول به تحصیل می‌باشند.
پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha