فرصت تاریخ سازی برای تیم‌های تنیس روی میز ایران

تهران- ایرنا- بیست و پنجمین دوره رقابت های تنیس روی میز قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ دوحه فردا (سه شنبه) درحالی در قطر برگزار می شود که براساس رتبه تیمی، در بخش مردان در سید اول و در بخش زنان در سید دوم قرار گرفتیم.

به گزارش ایرنا؛ تیم ملی تنیس روی میز کشورمان در دوره گذشته این رقابت ها جاکارتا ۲۰۱۹ دررتبه هفتم ایستاد و این مساله همراه با کناره گیری رسمی چین قدرت اول جهان و آسیا باعث شد تا در این دوره در جایگاه ششمی آسیا قرار بگیریم. بر همین اساس ملی پوشان دیگر لازم نیست در رقابت های مقدماتی شرکت و برای رسیدن به جایگاهی که الان درآن قرار دارند تلاش کنند.

از سوی دیگر، چنانچه ملی پوشان در نخستین دیدار خود  پیروز شوند، مدال برنزشان در رقابت های قهرمانی آسیا قطعی خواهد بود و آنان تاریخ سازی خواهند کرد.

درحال حاضر تیم های کره جنوبی، ژاپن، چین تایپه، هند و هنگ کنگ پنج تیم بالاتر از ایران دراین رده بندی هستند که همراه ایران، درانتظار ۲ تیم برتر مرحله مقدماتی برای صعود به این مرحله است.

ملی پوشان درنخستین دیدار با کدام تیم بازی می کنند

با توجه به رده بندی تیمی این رقابت ها، شاگردان «جمیل لطف اله نسبی» در نخستین دیدار خود  با یکی از چهار تیم کره جنوبی، ژاپن، چین تایپه و یا هند روبه رو خواهند شد.

بی تردید،  آنان در صورت آماده بودن  و تلاش مضاعف می توانند در اولین بازی خود به پیروزی برسند و برای نخستین بار در طول برگزاری این رقابت ها کشورمان را صاحب مدال کنند.

«نوشاد و نیما عالمیان»، «امیرحسین هدایی»، «امین احمدیان» و «محمد علی رویین تن» در ترکیب تیم ملی کشورمان در این رقابت ها قرار دارند.

آنان  بیست و ششم شهریور ماه تهران را به مقصد دوحه ترک کردند و پیش از این در تور بین المللی تنیس روی میز ۲۰۲۱ دوحه شرکت داشتند.

در تور بین المللی قطر به جز هدایی که یک پیروزی در رقابت های انفرادی کسب کرد سایر ورزشکاران د رهمان رقابت اول انفرادی و یا دوبل با پذیرش شکست از گردونه رقابت ها کنار رفتند.

البته رقابت های بین المللی تنیس روی میز قطر در سطح فنی بسیار بالایی برگزار می شود و با رقابت های قهرمانی آسیا قابل مقایسه نیست از این رو پیروزی ملی پوشان در رقابت های تیمی دور از دست رس شان نیست.

شانس تیم ملی زنان چقدر است

براساس برنامه مسابقات و قرعه کشی انجام شده، «ندا شهسواری»، «مهشید اشتری»، «شیما صفایی»، «مریم فرعی» و «ملیکا کرمی» که در تیم ملی زنان ایران عضویت دارند در سید دوم قرار گرفتند و برای صعود به جدول اصلی  باید با  تیم های حاضر در این جدول رقابت کنند.

ملی پوشان زن کشورمان در دوره قبل این رقابت ها عنوان یازدهم آسیا را کسب کردند و باتوجه  به غیبت تیم های چین، کره شمالی و مالزی که در دور قبل تیم ایران را شکست داده است  از هم اکنون برای صعود به مرحله بعدی از شانس بسیار بالایی برخوردار شده اند و رفتن شان  به مرحله بعد به هیچ وجه غیر ممکن نیست.

باید عنوان کرد چنانچه این اتفاق مهم بیافتاد این ترکیب اولین تیم زنان ایران است که به جمع هشت تیم برتر قاره کهن راه پیدا کرذه و مبداء موفقیت های بعدی تنیس روی میز ایران در آسیا  خواهد بود.

چند تیم در این رقابت ها شرکت دارند

دررقابت های تنیس روی میز قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ دوحه در بخش زنان ۱۸ تیم و در بخش مردان ۲۸ تیم شرکت دارند. رقابت های تنیس روی میز قهرمانی آسیا در ۲ بخش زنان و مردان

از فردا(سه شنبه) در دوحه آغاز و پس از هشت  روز رقابت فشرده انفرادی، دوبل، میکس دوبل و  تیمی سیزدهم مهرماه به پایان می رسد.

فرسودگی دراقامت طولانی در قطر

بسیاری از کارشناسان از جمله «محمود نظری» دبیر سابق فدراسیون تنیس روی میز معتقدند اقامت طولانی در قطر و نداشتن برنامه مشخص برای ملی پوشان تنها نقطه ضعف تیم های اعزامی است  و در جریان رقابت ها به تیم آسیب خواهد زد. البته اگر  کادر فنی تیم های ملی بتوانند با داشتن برنامه های درست  این خلاء و مشکل را برطرف کنند ما می توانیم برای نخستین بار در این رقابت ها به روی سکو برویم.

به گفته وی مدیریت گلخانه ای در تنیس روی میز و تخصیص تمامی منابع و تمرکز و توجه به چند ورزشکار خاص باعث شده است که تیم های دوم و سوم و یا پشتوانه قوی برای تیم ملی نداشته باشیم. با این همه در بیست و پنجمین دوره رقابت های تنیس روی میز آسیا ۲۰۲۱ دوحه  شانس با ما یار بوده که  تیم های چین و کره شمالی از این رقابت ها انصراف  و فرصت تکرار نشدنی برای موفقیت تیم ملی کشورمان در این مسابقات فراهم شده است.

این کارشناس تاکید کرد: بدون هیچ تردیدی اگر امروز  از این فرصت  استفاده نکنیم بعدها بسیار حسرت این لحظه را خواهیم خورد که البته دیگر این پشیمانی سودی نخواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha