طنین نوای «لبیک یا حسین(ع)» جاماندگان اربعین در میامی

شاهرود - ایرنا - مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین روز دوشنبه با حضور خیل عاشقان خامس آل‌عبا(ع) در میامی با طنین «لبیک یا حسین» برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مردم عزادار شهرستان میامی در شهرها و روستاها با حضور در پیاده‌روی نمادین اربعین، عشق و ارادت خود را به سید و سالار شهیدان امام‌حسین (ع) ابراز داشتند.

شرکت‌کنندگان در میامی هم نوا با زائران امام حسین (ع) در طول مسیر میدان عاشورا تا گلزار شهدا با نوای "لبیک یا حسین، لبیک یا زینب"، بار دیگر بر تداوم راه شهیدان و تمسک به اهل بیت(ع) تاکید کردند.

عباس صائمی از عزاداران حسینی با اشاره به اینکه امسال از قافله زائران کربلا جامانده ایم در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: این ایام فرصت خوبی برای بیان آموزه‌های دینی، تبیین پیام عاشورا و ترویج قرهنگ قرآنی است.

وی گفت: امیدواریم سال آینده شرایط برای حضور میلیون ها زائر اربعین حسینی در کشور عراق فراهم شود.

اربعین به فرهنگی جهانی تبدیل شد

حجت الاسلام والمسلمین محمد ابراهیم نورآبادی امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی (ع) میامی نیز با بیان اینکه اربعین حسینی به یک فرهنگ جهانی تبدیل شده است، اظهار داشت: پیاده روی نمادین در شهر و روستاها و برپایی موکب توسط مردم و پذیرایی از زائران امام حسین(ع) نشاندهنده آن است که راه و فرهنگ حسینی عالم‌گیر شده است.

مختار خالق وردی مسئول موکب قمر بنی هاشم نیز در این مراسم با اشاره به برپایی موکب پذیرایی از زائران در بزرگراه تهران- مشهد تقاطع بلوار سفیر میامی، تصریح کرد: موکب عزاداری و پذیرایی از زائران امام رضا (ع) از امروز تا پایان ماه صفر برپا است و خدمات آن ادامه دارد.

وی ادامه داد: راهپیمایی اربعین حسینی برای امت اسلامی افتخار بزرگ و بی نظیر محسوب می‌شود.

خالق وردی گفت: اربعین یک حرکت ضداستکباری و بصیرت‌آفرین است و باید فرهنگ اربعین را انعکاس دهیم.

مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین با حضور خیل عظیم عاشقان به اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) با قرائت زیارت روز اربعین و مرثیه سرایی برگزار شد.

توزیع حدود ۲هزار پرس غذای گرم بین عزاداران و نیازمندان میامی توسط هیات جوانان و مکتب النبی میامی از دیگر برنامه های امروز بود.

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار در شرق استان سمنان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha