پیشنهاد راه‌اندازی پارک علم و فناوری لامرد داده شد

شیراز - ایرنا - مدیر پژوهش سرای دانش‌آموزی مرحوم حیاتی در بازدید امام جمعه لامرد پیشنهاد ساخت پارک علم و فناوری لامرد را مطرح کرد.

مصطفی رفیعی سه شنبه در این بازدید با ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های این پژوهش سرا گفت: محورهای فعالیت پژوهش سرای شهرستان همچون راه اندازی دوره های آموزشی نجوم، راه اندازی خط تولید الکل ضدعفونی کننده، ساخت دستگاه های ضدعفونی کننده چشمی، راه اندازی موزه مردم شناسی، برگزاری مسابقات علمی و پژوهشی در میان جامعه هدف دانش آموزی، همکاری و هم افزایی با نهادها و مجموعه های دانشگاهی و صنعتی شهرستان در حوزه پژوهشی، فعال سازی دستگاه آسمان نما  اجرایی شده است.

وی از امام جمعه لامرد درخواست کرد تا با پیگیری از مراجع ذیربط تقاضای ایجاد پارک علم و فناوری در شهرستان لامرد مطرح شود.

رفیعی افزود: با توجه به ظرفیت های علمی، دانشگاهی و صنعتی منطقه، ساخت پارک علم و فن آوری در منطقه عامل رشد و پیشرفت و توجه به استعدادهای جوانان شهرستان است.

حجت الاسلام علی حسین زاده امام جمعه لامرد گفت:فعالیت های خوب و ارزشمندی در این محیط پژوهشی صورت گرفته که باید توجه ویژه ای به آن شود که پیشنهادهایی مطرح شده و ضمن تشکر از مدیریت و کادر آموزشی و اداری این مجموعه علمی، خواستار استمرار فعالیت ها و اقدامات ارزنده پژوهش سرا و توجه به ظرفیت های بالقوه این ساختار پژوهشی هستیم.

شهرستان لامرد در فاصله ۳۶۵ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha