گمرک مرزی دوغارون باید به تاجیکستان و ازبکستان وصل شود

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: احیای جاده ابریشم یک اتفاق بزرگ برای منطقه خواهد بود و در این قالب باید از گمرک مرزی دوغارون به تاجیکستان و ازبکستان متصل شویم.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری، محمدصادق معتمدیان در نشست بررسی موانع و توسعه تعاملات اقتصادی با تجار و فعالان کشورهای همسایه با محوریت کشور افغانستان، افزود: همواره سیاست مدیریت استان بر این بوده است تا با تسهیل شرایط و فراهم سازی امکانات و زیرساخت‌های لازم، بستر همکاری‌های دوجانبه را گسترش دهد.
وی با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذار خارجی از اولویت‌های مدیریت استان است، خاطرنشان کرد: خراسان رضوی در حوزه تجارت بین‌الملل همواره یکی از قطب‌های کشور به شمار می‌رود، بیش از ۶۰ درصد صادرات کشور به افغانستان از طریق مرز دوغارون این استان از شهرستان تایباد انجام می‌شود.
معتمدیان اضافه کرد: به دنبال توسعه ارتباطات و صادرات هستیم، میزان مبادلات تجاری باید افزایش پیدا کند، در همین راستا در یک سال گذشته تلاش بر این بوده است که بحث تجارت روان‌سازی شود.

استاندار خراسان رضوی بر رفع موانع در عرصه سرمایه‌گذاری تاکید کرد و افزود: در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، آمادگی داریم در خدمت سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی کشورهای همسایه باشیم.
معتمدیان ادامه داد: خراسان رضوی استانی پهناور است و ظرفیت‌های اقتصادی بالایی دارد، این درحالی است که ضرورت دارد حوزه تجارت استان با کشورهای آسیای میانه تقویت و گسترش پیدا کند.
وی با بیان اینکه ۶ هزار واحد تولیدی و صنعتی در خراسان رضوی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: به دنبال توسعه همکاری‌های مشترک با کشور افغانستان در قالب روابط اقتصادی و تجاری هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha