۷ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۲۱
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84488476
۰ نفر

برچسب‌ها

سیاست مهاجرتی فرانسه باعث احضار سفیر این کشور در الجزایر شد

تهران- ایرنا- الجزایر در پی اعمال سیاست جدید مهاجرتی فرانسه سفیر این کشور را فراخواند.

به گزارش روزنامه البلاد الجزایر، وزارت خارجه الجزایر سفیر فرانسه در الجزیره را احضار کرد تا اعتراض خود نسبت به تصمیم مقامات فرانسه مبنی بر کاهش صدور روادید برای شهروندان الجزایر را به وی ابلاغ کند.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه الجزایر، مدیر کل این وزارتخانه به سفیر فرانسه ابلاغ کرد که تصمیم یکجانبه فرانسه عواقب منفی بر آزادی عمل شهروندان الجزایری برای سفر به فرانسه می گذارد.

مدیر کل وزارت خارجه الجزایر اضافه کرد که این تصمیم که بدون مشورت با طرف الجزایری صورت گرفته، ناقض احترام به حقوق بشر و مقررات دو دولت است.

دولت فرانسه اعلام کرد که از این پس تعداد ویزا را برای الجزایری‌ها و مراکشی‌ها ۵٠درصد، و برای اتباع تونس ۳۳درصد کاهش می‌دهد. این تصمیم در حالی اعلام می‌شود که کمتر از هفت ماه به انتخابات ریاست جمهوری فرانسه باقی مانده و یکی از موضوعات اصلی کارزار انتخاباتی مهاجرت و به ویژه ورود مسلمانان به این کشور است. مقررات جدید از چند هفتۀ دیگر به اجرا گذاشته خواهد شد، اما هنوز معلوم نیست که این محدودیت‌ها موقتی است یا دائمی.

دیروز سه‌شنبه ۶ مهر ماه سخنگوی دولت فرانسه کاهش شمار ویزا برای کشورهای مغرب را تصمیمی "سخت‌گیرانه، بی‌سابقه اما ضروری" دانست. او اتخاذ این تصمیم را با طرح گلایه‌ای قدیمی شروع کرد و گفت: "وقتی ما نمی‌توانیم برخی اتباع این کشورها را نزد خود نگاه داریم، دولت‌های مربوطه از پذیرفتن آنها خودداری می‌کنند".

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha