حصارکشی فرودگاه داراب، گام تازه برای تحقق آرزوی دیرین

شیراز - ایرنا - فرماندار ویژه شهرستان داراب بر لزوم عملیاتی شدن فرودگاه این شهرستان به عنوان نیاز و آرزوی دیرین مردم منطقه تاکید کرد و گفت: عملیات اجرایی حصار کشی فرودگاه داراب با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران آغاز شده است.

اصغر فرودی در حاشیه اجرای این عملیات با بیان اینکه کارهای بسیار خوبی در سطح شهرستان در سایه وحدت، همدلی،  همکاری و آرامش در حال انجام است گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون بالغ بر ۸۰۰ ملیارد تومان پروژه   در شهرستان داراب افتتاح شده است ، این رقم قابل توجه نشان از اتفاقات خوب برای شهرستان و مردم داراب است.

فرماندار ویژه شهرستان داراب اظهار داشت: یکی از کارهایی که باعث رشد و ارتقا می شود افزایش بودجه شهرستان است که در سال ۱۳۹۹ اعتبار داراب  ۴۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات سه درصد، توازن و تملک و دارایی ها بوده است اما با پیگیری های انجام شده مجموع همین سه بودجه در سال ۱۴۰۰ با رشد ۲۳۰ درصدی به مبلغ ۱۴۹ میلیارد تومان رسیده است و این اقدامات سبب شده که رتبه فرمانداری ویژه شهرستان از جایگاه ۲۵ به جایگاه ۸  در بین ۳۶ شهرستان فارس برسد.

وی با اشاره به اینکه ترمیم و توسعه باند فرودگاه و استقرار پلیس فرودگاه از نیاز های اصلی این فرودگاه است افزود: امروز برای مردم شهرستان داراب یک روز بیاد ماندنی است، با آغاز عملیات اجرایی حصارکشی فرودگاه شهدای داراب یک پله به راه اندازی فرودگاه داراب که از مطالبات دیرین مردم شهرستان بوده است نزدیکتر می شویم.

دکتر محمدجواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تکمیل ساختمان پلیس فرودگاه، خرید خودرو آتش نشانی، اخذ سند تک برگ مالکیت، خرید تجهیزات سالن و ... از اقداماتی است که صورت گرفته و شرکت هواپیمایی و ناوبری هوایی ایران باید برای تکمیل مابقی بخش های فرودگاه داراب تلاش کند و مقرر شد پیمانکار ظرف مدت ۸ ماه این پروژه را اجرا نماید.

فرودگاه داراب یکی از فرودگاههای مهم کشور بود که بیش از ۴۰ سال است تعطیل شده و با پیگیری های صورت گرفته و تخصیص اعتبارات لازم امیداست تا سال آینده مجددا فعالیت خود را آغاز کند.

داراب در فاصله ۲۲۵ کلیومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha