دومین محموله ۶ میلیون دُزی واکسن به ایران رسید

تهران- ایرنا- دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: بیست‌ و سومین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی جمعیت هلال‌احمر حاوی ۶ میلیون دُز واکسن، امروز پنجشنبه هشتم مهرماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

به گزارش ایرنا از جمعیت هلال احمر، محمدحسن قوسیان مقدم از ورود دومین محموله ۶ میلیون دُزی واکسن کرونا تهیه شده توسط این جمعیت خبر داد و گفت: در اولین هفته‌ مهرماه دو محموله به میزان ۱۲ میلیون دُز واکسن کرونا توسط هلال‌احمر وارد کشور شد که هر دو محموله ۶ میلیون دُزی، از نوع سینوفارم و برای سنین زیر ۱۷ سال بوده است.

به گفته وی، در مجموع این جمعیت از اردیبهشت ماه تاکنون ۵۲ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده است.

سخنگوی هلال‌احمر در ادامه با اعلام اینکه «هلال احمر  وارد کننده اصلی واکسن در کشور  است» تصریح کرد: هلال احمر صرفا وارد کننده دارو و واکسن است و تایید سلامت و تشخیص نحوه مصرف محموله های وارداتی واکسن  بر اساس شرایط داخلی قطعا بر عهده سازمان غذا و دارو و کمیته های علمی مرتبط با ستاد ملی کرونا است و بر همین اساس حرف و نظر آنها در این زمینه باید مدنظر قرار گیرد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر تاثیر بالای واکسیناسیون در کاهش میزان ابتلا و مرگ و میر  افراد به ویروس کرونا بیان کرد: هلال‌احمر برای تسریع در امر واکسیناسیون سراسری، در حال حاضر با ۲۹۶ مرکز مشترک همکاری می کند و در ۲۲ مرکز نیز به صورت مستقل واکسیناسیون شهروندان را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش ایرنا، کرونا از اوایل اسفند سال ۱۳۹۸ در کشور شیوع پیدا کرد و طی ۱۹ ماه گذشته پنج خیز داشته و واپسین خیز مرگبار در تیر ماه رقم خورد.

خیز پنجم و رکوردشکن کرونا اوایل تیر ماه در کشور سایه گسترد و روز ۱۷ مرداد ماه با جان باختن ۵۴۲ نفر طی ۲۴ ساعت رکورد تلفات ۴۹۶ نفر را که ششم اردیبهشت سال جاری رقم خورد که با واردات گسترده واکسن و تسریع واکسیناسیون و با رکوردرنی های پی در پی تزریق روزانه واکسن که به بیش از یک میلیون دز رسید، روند تلفات کاهشی شد.

تاکنون ۳۷ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۷۱۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۶ میلیون و ۶۰ هزار و ۹۵۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۵۳ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۶۶۱ دُز رسید.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha