سرپرست وزارت خارجه طالبان با سفرای خارجی در کابل دیدار کرد

تهران- ایرنا- سرپرست وزارت خارجه و معاون نخست وزیر در کابینه موقت طالبان پنجشنبه شب با سفیران خارجی در کابل دیدار کردند.

به گزارش ایرنا، "عبدالقهر بلخی" سخنگوی وزارت موقت امور خارجه افغانستان تحت کنترل طالبان در پیام توییتری نوشت: امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه (دولت موقت طالبان) با ضیافت شام میزبان  نمایندگان خارجی (سفیران) در کابل در وزارت خارجه بود.

بلخی در ادامه نوشت: ملا برادر معاون نخست وزیر و متقی طی سخنان کوتاهی گزارشی ارایه کردند.

دیدار نمایندگان طالبان با سفرای خارجی در حالی صورت می گیرد که پس از تسلط طالبان در ماه گذشته و سقوط دولت اشرف غنی، بسیاری از کشورها به تخلیه شهروندان، نمایندگی های دیپلماتیک و افغان های وابسته خود از این کشور روی آوردند.

وزارت اطلاعات و فرهنگ کابینه موقت افغانستان همچنین در هفته های گذشته در مورد از سرگیری فعالیت سفارتخانه های این کشور اعلام کرد که وزارت امور خارجه در مورد نمایندگی‌های سیاسی‌ تصمیم خواهد گرفت.

سعید خوستی عضو کمیسیون فرهنگی وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان گفت که تصمیم در این مورد بزودی از سوی وزارت خارجه اعلام خواهد شد

وی افزود که نمایندگی‌های سیاسی و دیپلماتیک در خارج از کشور بدون مشورت وزارت خارجه فعالیت نخواهند داشت.

خوستی افزود: نمایندگی‌های که در بیرون از کشور هستند اکنون از امارت اسلامی (طالبان) نمایندگی می‌کنند و وزارت خارجه در این مورد کار می‌کند و تصمیم می‌گیرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha