۹ مهر ۱۴۰۰،‏ ۵:۵۳
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84489564
۰ نفر

برچسب‌ها

پروازهای حامل مهاجران افغان به آمریکا از سرگرفته می‌شود

تهران- ایرنا- فرماندهی شمالی ایالات متحده (نورثن) بامداد جمعه اعلام کرد، پس از توقف سه هفته، ارتش آمریکا هفته آینده پروازهای حامل مهاجران افغان به ایالات متحده را از سر می‌گیرد.

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، ژنرال گلن ون هرک فرمانده فرماندهی شمالی آمریکا در پنتاگون به خبرنگاران گفت: من پیش بینی می‌کنم که پروازها در آینده نزدیک شروع شود.

وی افزود با توجه به اینکه به دلیل الزام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها که افراد خارج شده از افغانستان باید ۲۱ روز پس از واکسیناسیون منتظر بمانند، از هفته آینده ما شاهد از سرگیری پروازها خواهیم بود.

دولت بایدن در اوایل این ماه پروازهای مهاجران افغان به ایالات متحده را پس از شناسایی چندین مورد شیوع بیماری سرخک در میان مهاجران متوقف کرد و هزاران نفر را در پایگاه های خارج از ایالات متحده منتظر گذاشت.

فرماندهی شمالی آمریکا همچنین اعلام کرد، بیش از ۱۴ هزار افغان همچنان در خارج از کشور مستقر هستند که انتظار می‌رود به ایالات متحده منتقل شوند.

براساس آمارهای ارائه شده توسط ارتش آمریکا، در حال حاضر نزدیک به ۵۳ هزار مهاجر افغان که پس از سقوط کابل به ایالات متحده منتقل شده اند در هشت پایگاه نظامی آمریکا مستقر شده‌اند.

پروازهای خارجی و داخلی پس از سقوط کابل بدست گروه طالبان متوقف شد و با خروج کامل نظامیان آمریکایی، به دلیل تخریب سامانه‌ها و رادارهای فرودگاه کابل، همچنان ادامه یافت.

گروه طالبان با همکاری دولت قطر و ترکیه موفق شد پس از نزدیک به یک ماه، این مشکلات را برطرف کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha