امامان جمعه:  "جهاد تبیین" محور اقدام مسئولان و مردم قرار گیرد

استان ها- ایرنا- امامان جمعه در استان ها در خطبه های امروز با تاکید بر حفظ هوشیاری در برابر توظئه‌های دشمنان و ضرورت روشنگری، تصریح کردند که جهاد تبیین باید محور اقدام مسوولان و جوانان مومن و انقلابی قرار گیرد.

به گزارش گروه اخبار استان ها، خطیبان جمعه در کشور امروز ۹ مهرماه با اشاره به این که نباید از کنار توهین و تهمت به انقلاب، نظام و مسوولان آن در فضای مجازی بی تفاوت عبور کرد، تصریح کردند: تبیین سرچشمه بیداری و سدی محکم در برابر تلاش ها برای مخدودش کردن افکار عمومی است. 

آنان  با اشاره به ضرورت اجرای جهاد تبیینی برای تبلور آثار نظام اسلامی افزودند: همان طور که حماسه عاشورا با سخنرانی حضرت زینب(س) تکمیل شد، تاریخ گذشته کشور و ظلم و تبعات حکمرانی رژیم پهلوی باید در قالب جهاد تبیینی در دسترس نسل های بعد انقلاب قرار بگیرد.

استفاده از نیروهای انقلابی، مومن و دلسوزکه توانایی تحقق اهداف و برنامه‌ها را دارند و همچنین پرهیز مدیران از ورود به حواشی در جریان خدمت به مردم از دیگر توصیه های امامان جمعه بود. 

فرارسیدن دهه آخر ماه صفر مصادف با رحلت جانسوز پیامبر اکرم و شهادت امام حسن مجتبی و علی بن موسی الرضا علیهم السلام و ذکر مناقب آنان نیز محور دیگری از خطبه های نماز جمعه امروز بود. 

گزیده ای از خطبه‌های نماز جمعه در استان‌هایی که این آیین عبادی در آنها برگزار شد،  به شرح زیر است:

یزد/  نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: جهاد تبیین برای روشنگری و خنثی‌کردن توطئه گسترده دشمنان باید محور اقدام و حرکت مسئولان و جوانان مومن و انقلابی قرار گیرد

آیت‌الله محمدرضا ناصری با بیان اینکه به برکت انقلاب‌اسلامی و نظام، برکات فراوانی نصیب مردم و کشور در ۴۲ سال گذشته شده ادامه داد: باید این دستاوردها برای مردم و خارج از کشور تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه در این خصوص هنوز کارهای مهمی است که باید صورت گیرد، گفت: جوانان مومن و انقلابی نقش راهبردی در تحقق اهداف و روشنگری جامعه دارند.

ناصری به انتخاب استاندار جدید یزد اشاره کرد و گفت: همه مردم و مسئولان با همدلی و همکاری برای توسعه همه جانبه و کمک به استاندار اقدام لازم داشته باشند؛ تولید، اشتغال و توجه به توسعه همه جانبه و عدالت محورانه باید سرلوحه کار و فعالیت استاندار و همه مدیران در پست‌های مختلف اجرایی قرار گیرد.

مشهد/ امام جمعه مشهد نیز محور اصلی سخنانش را بر جهاد تبیین قرار داد و گفت: کسانی که از کنار توهین ها و تهمتها به انقلاب، نظام و مسوولان آن در فضای مجازی بی تفاوت عبور می کنند، مانند تماشاچیان بازار شام در زمان اسارت اهل بیت حضرت امام حسین (ع) هستند.

آیت الله سید احمد علم الهدی در حرم مطهر رضوی افزود: رهبر معظم انقلاب در روز اربعین امسال حکم جهاد "تبیین" دادند لذا بر همه قلم به دستان، صاحبان رسانه موثر در فضای مجازی و آمران به معروف و ناهیان از منکر واجب است به این حکم عمل کنند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب ۲ شرط برای جهاد تبیین گذاشتند، شرط اول اینکه با بداخلاقی وارد نشوید و به طرف مقابل جسارت و اهانت نکنید، تبیین باید همراه با منطق و استدلال باشد و  شرط دوم جهاد تبیین، استمرار در تبیین حقایق است، اگر در مقام تبیین، دشمن به ما حمله کرد نباید جا بزنیم و عقب نشینی کنیم و باید در موضع خود ایستاده و پافشاری کنیم.

رشت/ نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت هم در خطبه های امروز به ضرورت تبیین اشاره کرد و افزود: تبیین سرچشمه بیداری و سدی محکم در برابر تلاش هایی است که می خواهند افکار عمومی را خدشه دار کنند.
آیت الله رسول فلاحتی ، با بیان اینکه هزاران سایت علیه جمهوری اسلامی به طور شبانه روز فعال است تاکید کرد: حقایق تبیین شود چرا که اگر حقایق را نگوییم دشمنان افسار گسیخته دروغ می گویند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به اتفاقات اخیر منطقه در شمال غرب کشور اظهار کرد:  صبر جمهوری اسلامی زبانزد جهانیان است و همواره به حسن همجواری و دوری از التهاب در منطقه می اندیشد.

خطر کاهش باروری در استان، بخش دیگری از سخنان فلاحتی را تشکیل داد و در این خصوص گفت: ۱۴ درصد گیلانیان را سالمندان تشکیل می دهند و پیرترین شهر کشور شهر املش در گیلان است.

ساری/ اما در مرکز مازندران، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ساری گفت: رژیم غاصب صهیونیستی با شهادت رساندن مسلمان در طول تاریخ و گستاخی های فراوان به عنوان بزرگ‌ترین دشمن جهان اسلام در عصر حاضر شناخته می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی در خطبه های نماز جمعه ساری افزود:متاسفانه دولت های به اصطلاح اسلامی در سال های گذشته زمینه حضور و تحرک رژیم غاصب اسرائیل در منطقه را فراهم کردند اما ایران اسلامی به هیچ عنوان حضور اسرائیل و آمریکا در پیرامون کشورخودمان را نمی پذیرد.

امام جمعه ساری همچنین بر ضرورت رعایت شعایر اسلامی در جامعه تاکید کرد و گفت: تلاش کنیم که دین خدا را حفظ کنیم و نباید حرمت های دینی و اسلامی در جامعه شکسته شود. در رعایت حجاب و عفاف در جامعه دقت نظر بیشتری شود.

وی با اشاره به در پیش بودن آیین سوگواری رحلت رسول اکرم (ص) گفت : عالم و آدم بویژه یادگار ایشان امام زمان (عج) در روز ارتحال حضرت رسول (ص) ناراحت و سوگوار هستند و ما به عنوان مسلمان با رعایت تقوا می توانیم بهتر ارتحال حضرت محمد (ص) را به امام زمان (عج) تسلیت بگوییم. و تلاش کنیم مسلمان راستین باشیم.

کرمان/ حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره ماموریت های پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) گفت: رسول اکرم نشان دادند که در سیاست نبوی اداره جامعه باید در چهارچوب و تابع اخلاق و دین باشد و این رسالت را به بهترین نحو انجام دادند.

سلیمانی  در مصلی  امام علی (ع) افزود: پیامبر مکرم اسلام (ص) پس از امر رسالت، به دنبال آن ماموریت امامت را در جریان انداخت که در جایگاه رهبری جامعه اسلامی برای هدایت انسان و امامت بدیل ندارند.

امام جمعه کرمان همچنین با اشاره به رحلت آیت الله حسن زاده آملی گفت: ایشان عالم سالک، مجاهد و فیلسوفی فقیه  و عالمی صاحب فنون متعدد علمی بود که منشا خیرات زیادی در جامعه می شدند.

سمنان/ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در خطبه های امروز  با اشاره به ضرورت اجرای جهاد تبیینی برای تبلور آثار نظام اسلامی خاطر نشان کرد: همان طور که حماسه عاشورا با سخنرانی حضرت زینب(س) تکمیل شد، تاریخ گذشته کشور و ظلم و تبعات حکمرانی رژیم پهلوی باید در قالب جهاد تبیینی در دسترس نسل های بعد انقلاب قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی همچنین با بیان این که شیطنت‌های آمریکا و صهیونیسم در کشورهای همسایه ایران اسلامی راه به جایی نمی‌برد، اکید کرد: سپاه پاسداران ، ارتش ونیروهای نظامی و انتظامی کشور هوشیارانه از تمامیت ارضی کشور حراست می کنند و نقشه دشمنان به مقصود نمی‌رسد.

زاهدان/  نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در خطبه های امروز با اشاره به رنج دیرینه استان بابت  خشکسالی از مسوولان خواست که برای رفع مشکل کم آبی در منطقه تلاش بیشتری داشته باشند.

آیت الله مصطفی محامی همچنین  با بیان اینکه یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی پیمودن صراط مستقیم است افزود: حضرت محمد(ص) در سن ۴۰ سالگی به پیامبری مبعوث شدند و ۲۳ سال دوران پیامبری‌اش با همه سختی‌ها گذشت در طول این دوران تلاش پیامبر(ص) خستگی‌ناپذیری برای دعوت و هدایت مردم بود که سختی‌های فراوانی را تحمل کرد.

اراک/ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی باید قدرت خود را به خوبی عرضه کند و مقابل آژانس، غیرآژانس و آمریکا مقتدرانه بایستاد.

آیت‌الله « قربانعلی دری‌نجف‌آبادی» در خطبه‌های عبادی و سیاسی جمعه اراک افزود: جمهوری اسلامی ایران تا زمانیکه اطمینانی نسبت به آژانس انرژی اتمی پیدا نکند، نباید دوربینی را در اختیارشان گذارد.

وی بیان کرد: باید هوشیار بود و با همه وجود از اطلاعات کشور حراست کرد.

شهر کرد/ نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در خطبه های امروز گفت: تبیین جایگاه ائمه اطهار(ع) و ولایت فقیه یکی از عرصه‌های که باید برای نسل جوان و جامعه تبیین شود و جوانان باید در این عرصه از تمام ظرفیت به خصوص ظرفیت فضای مجازی برای تبیین این جایگاه استفاده کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد علی نکونام به مطرح کردن برخی شبهات در رابطه با مساله ولایت، امامت و نبوت اشاره کرد و گفت: باید به این ابهامات پاسخ داده شود تا جامعه از ابهامات دور نگهداشته شود.

وی ادامه داد: دین و سیاست همراه هستند و جدایی بین این دو وجود ندارد در حالی که برخی از افراد به دنبال ایجاد تفرقه و دو دستگی میان دین و سیاست هستند، ولی باید این مساله تبیین شود که دین و سیاست جدایی ناپذیرند و مقابل فعالیت گروه‌ها و فرقه‌های مختلف که به دنبال ایجاد تفرقه و انحراف فکری بین مردم هستند، باید ایستاد.

بوشهر/  امام جمعه بوشهر هم امروز گفت: تحرکات اخیر برخی کشورهای همسایه و سخنان نسنجیده و غیرکارشناسی مسئولان عالی رتبه آن کشور صدای پای رژیم اشغالگر قدس و توطئه آنها در این کشورها شنیده می‌شود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: هیچگاه رژیم اشغالگر قدس دوست کشورهای اسلامی نبوده و کشورهای همسایه ایران نباید فریب توطئه آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل را بخورند بلکه باید در برابر آنان و توطئه‌های‌ آنها هوشیار باشند.


صفایی بوشهری همچنین با اشاره به بهبود وضعیت کرونایی در استان بوشهر اظهار داشت: انتظار می‌رود همه مردم همچنان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را در دستور کار جدی خود قرار دهند و مسئولان نیز برای توسعه تجهیزات بیمارستانی تلاش لازم را داشته باشند.

اصفهان/  نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با اشاره به فعالیت خوب ۲‌ماهه دولت سیزدهم گفت: برخی به خاطر مسائل جناحی به دولت کنایه می‌زنند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان که در مصلای امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد،با بیان اینکه مشکلات اقتصادی به یکباره قابل رفع نیست، ادامه داد: متاسفانه کنایه زدن‌ها به دولت آغاز شده است در حالی‌که هنوز دولت ۲ماه است که کار را در دست گرفته است.
 نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مساله افغانستان و فرار آمریکا از آن هم  اشاره کرد و ادامه داد: سوریه و عراق از ایران برای مقابله با تروریست‌ها از ایران دعوت کردند و ایران به حمایت مردم آنها ورود کرد ولی دولت قبلی افغانستان از ایران دعوت نکرد.

ایلام/ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: سفر رییس جمهوری به استان و اجرای مصوبات آن تغییرات چشمگیری بخصوص در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه ایلام گفت:متناسب با شرایط دولت مصوبات بسیار مناسب و قول هایی خوبی داده شد که از مسوولان تقاضا داریم پیگیری این مصوبات باشند چرا که چنانچه این مصوبات و ایده‌ها به خوبی اجرایی شوند می‌تواند تغییرات چشمگیری در استان به وجود آورند.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در آخرین دهه ماه صفر مصادف با رحلت جانسوز پیامبر اکرم و شهادت فرزند دلبندشان امام حسن مجتبی و شهادت علی بن موسی الرضا قرار داریم و شیعیان و دلدادگان خاندان عصمت و طهارت متناسب با این ایام سوگوار هستیم.

وی افزود: پیامبر اکرم تمام زندگی خود را وقف نجات انسانها کردند و تلاش وی نجات انسان ها از گمراهی بود چرا که درد مردم را می‌دانستند با تمام توان تلاش کردند دست آنها را بگیرند و به سوی خدا حرکت دهند.

اهواز/  امام جمعه اهواز هم با اشاره به اهمیت نقش و تاثیرگذاری مدیران جهادی و متخصص در حوزه های مختلف بیان کرد: در همه رده‌ها از صدر تا ذیل باید مدیران انقلابی، مومن،توانمند، متخصص، پاکدست و متعهد میدان دار امور کشور باشند.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعبدالنبی موسوی فرد اظهار داشت:همه می دانیم کشور با چه مشکلاتی رو به رو است لذا توصیه‌ برادرانه من به دولت انقلابی سیزدهم با توجه به تجربه چهل ساله اخیر این است هر کجا یک مدیر جهادی، کاربلد و متعهد در راس امور بوده مشکلی نداشتیم.

خرم‌آباد/ نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد امروز در خطبه ها نقد منصفانه را همراه با رعایت عدالت موجب توسعه و پیشرفت استان دانست. 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی با اشاره به انتخاب استاندار جدید لرستان اظهار کرد: پس از این انتخاب، نخبگان، احزاب و فعالان سیاسی در فضای مجازی مطالبی را عنوان و افرادی، نظرات را دلسوزانه تبیین کردند که این رفتار پسندیده موجب ارتقای سطح فرهنگ عمومی می‌شود اما متاسفانه برخی افراد مسائلی را رعایت نکردند که چنین شیوه های تخریبی مخالف کتاب و سنت است و طبق احادیث، افرادی که به تخریب بپردازند فرجام خوبی را در پیش نخواهند داشت.

وی همچنین به چهاردهم مهر روز نیروی انتظامی اشاره کرد و ادامه داد: از بیانات امام راحل این است با افرادی که به حقوق مردم تعدی می کنند به شدت برخورد شود و با مردم با مهربانی رفتار کرد.

قزوین/  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: مانور نظامی در حال برگزاری در شمال غرب کشورمان را باید ضرب شستی به مستکبران و دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته  افزود: این مانور گوشه ای از اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به دنیاو دشمنان نشان داده است.

زنجان/   امام جمعه موقت زنجان با اشاره به حوادث مرزهای شمالغرب و توطئه دشمنان در این زمینه گفت: ایران هیچ وقت برای اقدام‌ در مقابل توطئه ها و ترفندها عاجز نیست.

 حجت الاسلام سیدرضا موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر زنجان اظهارات رییس جمهوری آذربایجان را در خصوص وضعیت مرزها را ناسنجیده توصیف کرد و افزود: آمریکا، اسراییل، ترکیه و دولت باکو هماهنگ شده اند تا علیه ایران اقداماتی انجام دهند.  
وی ادامه داد: در این راستا می خواهند با جلوگیری از تردد کامیون های ایرانی، ایران را به عکس العمل وادار کنند.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ایثار دانش آموز شهید علی لندی اشاره کرد و گفت: این نوجوان با ایثارگری خود حسین فهمیده دیگر شد، ما در کشور از این قبیل نوجوانان و جوانان زیاد داریم.

کرج/ نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج‌ با ذکر این مطلب که دسیسه های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه همواره با پاسخ کوبنده ایران اسلامی به شکست انجامیده است، خطاب به برخی کشورهای همسایه گفت: ضمن هوشیاری در برابر فریبکاری صهیونیست ها ، دچار خطای راهبردی نشوند.

آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج  افزود: دسیسه های  آمریکا ، رژیم صهیونیستی و دیگران در منطقه و اطراف مرزهای کشور کاملا تحت رصد است و همانطور که بارها مسوولان کشور اظهار کرده اند ، رابطه  ایران با همسایگان رابطه ای مبتنی بر حسن همجواری ، تقویت روابط و حفظ منافع مشترک با رعایت استقلال و حدود مرزی است .

وی در بخش دیگری از خطبه ها   با اشاره به اینکه ۲۷ صفر روز وقف نامگذاری شده است، گفت: توسعه فرهنگ وقف و این امر خدا پسندانه که به خصوص  امیرالمومنین (ع) بر این امر  اهتمام داشت می تواند نقش موثری در رفع مشکلات و مسایل ، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشد.

سنندج /  امام جمعه سنندج، سفرهای رییس‌جمهوری به استان‌های مختلف را نشانه دلسوزی نسبت به مردم دانست و گفت: انتظار داریم دولت و مسوولان، وعده‌های خود در زمینه خدمت به مردم و رفع مشکلات را از قالب شعار بیرون آورده و عملی کنند.

ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه سنندج اظهار داشت: مسوولان و دولت جدید که آستین خدمت‌گزاری به مردم را بالا برده‌اند، با تمام ظرفیت‌ها برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم گام بردارند.

نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری، مردم را شایسته خدمت شایسته و بهره‌مندی از آرامش و آسایش دانست و یادآور شد: امیدواریم مسوولان و دولتمردان خالصانه برای خدمت به ملت ایران به ویژه مردم کردستان که همیشه وطن دوست بوده‌اند، قدم بردارند.

ماموستا رستمی در بخش دیگری از خطبه‌ها از صدا و سیمای مرکز کردستان بخاطر عدم پوشش و پخش خطبه‌های نماز جمعه در چند هفته اخیر انتقاد کرد. 

بجنورد/ نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد به نیاز کنونی کشور به مدیران انقلابی، جهادی و متخصص و ضرورت توچه بیشتر به انتخاب افراد برای مسوولیت های مهم اشاره کرد. 

حجت الاسلام رضا نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه مرکز خراسان شمالی اظهار داشت: امروز روز رفاقت بازی نیست و نباید افرادی که نا اهل و نا کارآمد هستند مسوولیتی به آنها سپرده شود زیرا این امر خیانت به مردم و نظام است.

حجت الاسلام نوری در ادامه به سخنان اخیر رهبر  معظم انقلاب در رابطه با تبیین اشاره کرد و گفت: امروز روز جهاد فکری است و باید در تمامی حوزه ها از جمله دین و دستاوردهای انقلاب نگاه ویژه ای شود.

وی با بیان اینکه بی بند و باری در جهان غرب ارزش شده است گفت: خرافه ها و مسائل غیر اخلاقی به عنوان آزادی عقیده در دنیا درحال گسترش است. بنا بر این امروز باید جوانان حزب اللهی پای کار بیایند و با مطالعه و بصیرت در حوزه های مختلف دینی، سیاسی و اعتقادی جهاد فکری داشته باشند. 

بندرعباس/ نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در خطبه های امروز گفت: نظام مقدس جمهوری ایران در صورت همکاری و همسویی برخی کشورهایی منطقه با آمریکا و صهیونیست ها با حضور در کشور جمهوری آذربایجان و دولت باکو خواهد ایستاد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده  افزود: برگزاری رزمایش در مرزهای شمال غرب ایران یک پیام برای حفاظت از مرزهای کشور و همچنین هشداری به کشورهای همسایه است که در دام صهیونیست ها قرار نگیرید؛ چرا که در صورت وارد شدن به بازی صهیونیست ها پاسخ کوبنده ای دریافت خواهید کرد.

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از خطبه های خود با اشاره به ۱۲ مهر روز وقف گفت: مبلغان اداره اوقاف و امورخیریه هرمزگان باید با حضور در مناطق مختلف استان و محیط های اجتماعی، مردم را نسبت به سنت حسنه وقف آشنا کنند تا سطح موقوفه ها افزایش پیدا کند.

یاسوج/ امام جمعه موقت یاسوج در خطبه های امروز  با اشاره به سفر امروز رییس جمهوری و تعدادی از وزیران دولت سیزدهم به کهگیلویه و بویراحمد، گفت:  دید عمومی برای بیان خواسته ها از رییس جمهوری به منظور کمک به توسعه همه جانبه استان وجود داشته باشد. 

حجت الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم  اظهار داشت: مدیران اجرایی و افراد  دارای نفوذ کلام کهگیلویه و بویراحمد در نشست های امروز با رییس جمهوری به این نکته مهم توجه جدی کنند. 

وی افزود: یکی از اهداف سفر امروز رییس جمهوری به کهگیلویه و بویراحمد نیز اقدام برای کاهش محرومیت و بررسی دلایل توسعه نیافتگی این استان  است. 

اردبیل/ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به تغییرات مدیریت ارشد استان گفت: تغییر استاندار اردبیل فرصتی برای  ورود افکار و اندیشه و روش های جدید برای توسعه هر چه بیشتر استان است.

آیت الله سید حسن عاملی ادامه داد: اکنون زمان وحدت، همدلی و همکاری است و ما نباید در موضوع تحول و توسعه نسبت به کشورهای منطقه و دنیا عقب بمانیم، سرعت تحولات در دنیا بسیار بالاست و زمان در این خصوص نقش حیاتی ایفا می‌کند.

ارومیه/ نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های امروز به اهمیت زمینه سازی برای  سرمایه‌گذاری بیشتر در استان پرداخت و گفت: استان از لحاظ درآمد ناخالص در رتبه پایین قرار گرفته است و این شایسته یک استان با پتانسیل های بالای اقتصادی نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی  اظهار داشت: با توجه به هم مرز بودن این استان با سه کشور باید مسوولان به مساله دیپلماسی مرزی اهمیت داده و آن را تقویت کنند.

وی  با اشاره به اهمیت فضای مجازی بیان کرد: فضای مجازی، فضای مهمی است و باید در تولید محتوا وحدت و همدلی داشته باشیم و از ظرفیت‌های آن به درستی استفاده کنیم.

کرمانشاه/ امام‌جمعه کرمانشاه نیز  با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب درباره تبیین قیام اباعبدالله(ع) در فضای مجازی گفت: لازم است که جوانان با اقدام جهادی چیستی، چرایی و چگونگی وقایع عاشورا تا اربعین حسینی را در فضای مجازی تبیین و با منطق قوی اطلاع‌رسانی کنند.

 آیت‌الله مصطفی علما افزود: به تعبیر رهبر انقلاب، بایستی حقایق را با منطق قوی، سخن متین و عقلانیّت کامل، همراه با زینت عاطفه و عواطف انسانی و به‌کارگیری اخلاق منتشر کرد.

گرگان/ اما در گرگان، یکی از محورهای خطبه های امروز، ورزش بود که نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: تاکید معظم له در این خصوص از سوی مسوولان امر اعم از کشوری و استانی باید جدی گرفته شود.

آیت الله سیدکاظم نور مفیدی بیان کرد: امروز ورزش از این که یک فن بازی است بیرون آمده و نمایانگر قدرت و پیشرفت یک کشور محسوب می شود بنابراین باید به مسائل ورزش بیشتر توجه شود.

ضرورت استقرار امکانات مهار آتش سوزی جنگل در گلستان، لزوم توجه به سالمندان و تکریم نوجوان ایذه ای از دیگر محورها سخنان امام جمعه گرگان بود. 

همدان/  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان امروز در خطبه های نماز تصریح کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه رژیم صهیونیستی بدانند که در صورت نزدیکی به مرزهای ایران اسلامی، پایان عمر خود را رقم می زنند.

آیت الله "حبیب الله شعبانی موثقی"  به تحرکات اخیر رژیم اشغالگر قدس در مرزها و برقراری ارتباط با برخی کشورهای منطقه از جمله جمهوری آذربایجان اشاره کرد و افزود: حسن همجواری و تقویت روابط با کشورهای همسایه همواره در دستور کار جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

اهمیت عقلانیت و دبیر در مقابله جوانان با ترفند دشمنان و  اهمیت ارتقای سواد رسانه ای خانواده ها به ویژه در رابطه با فضای مجازی بخش دیگری از محورهای خطبه های امروز همدان را تشکیل داد. 

شیراز/ نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، رفع مشکل معیشت مردم را اولویت اصلی در کشور و استان دانست و گفت: با تحقق شعار سال علاوه بر حل مشکل معیشتی مردم، مشکل اشتغال و تورم نیز حل خواهد شد.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: رهبر معظم انقلاب چندین سال است که به تمام دولتهایی که در کشور بر سرکار می‌آیند تاکید دارند که حل مشکلات اقتصادی را با جدیت دنبال کنند و جهت گیری شعارهای سال نیز در همین زمینه بوده است.

آیت‌الله دژکام افزود: انتظار ما از مجموعه مدیران استان و دست اندرکاران این است که از حاشیه سازی علیه یکدیگر خودداری کنند، امروز این حاشیه سازی‌ها با شرایطی که کشور در داخل و خارج دارد حرام است، هیچ کس نباید به این بهانه که نگاه و تفکر من با دیگری متفاوت است اقدام به حاشیه سازی کند.

وی اضافه کرد: امروز رفع مشکل معیشت مردم در اولویت است و بر هر فردی که دغدغه دینی دارد واجب است که برای حل مشکلات مردم و تولید گام بردارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha