تمهیدات دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای پیشگیری از موج ششم کرونا

مشهد- ایرنا- دبیر ستاد اجرایی مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آمادگی این دانشگاه برای پیشگیری از موج ششم شیوع کرونا در استان خراسان رضوی خبر داد.

دکتر علی اصغر انجیدنی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افرود: گرچه شاهد روند کاهشی تعداد مبتلایان به کرونا در مشهد و بیشتر شهرستانهای استان خراسان رضوی هستیم اما با توجه به برپایی مراسم مناسبتهای اخیر و پیش رو، احتمال ورود موج ششم شیوع کرونا در اواخر مهر ماه جاری دور از انتظار نیست.
وی ادامه داد: در این راستا طی روزهای آتی قرارگاه عملیاتی این دانشگاه به عنوان ستاد اجرایی مدیریت کرونا در خراسان رضوی به صورت فعال و ۲۴ ساعته فعالیت خواهد کرد. 

دبیر ستاد اجرایی مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تمام کمیته‌های زیرمجموعه قرارگاه عملیاتی کرونا شامل بهداشت، درمان، آموزش، اطلاع رسانی، دارو و تجهیزات در حوزه های زیرپوشش موارد را به صورت فعال رصد خواهند کرد.
وی افزود: در این راستا پوشش فراگیر واکسیناسیون، اقدامات غربالگری و پیشگیری، استفاده از ظرفیت های مردمی برای رعایت پروتکلهای بهداشتی و الزام به استفاده از ماسک و بازدید و نظارت بر اصناف بویژه در اطراف حرم مطهر رضوی مورد تاکید است.
دکتر انجیدنی ادامه داد: در زمینه درمان و مدیریت تخت های بیمارستانی و معاینه بیماران سرپایی و دارو و تجهیزات نیز تمهیدات لازم فراهم شده است.
وی اظهار امیدواری کرد با تمهیدات در نظر گرفته شده، استان خراسان رضوی موج ششم شیوع کرونا را تجربه نکند و در صورت شیوع آن نیز به خوبی مدیریت شود.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیرپوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی خود دارند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون پنج میلیون و ۶۰۱ هزار و ۵۶۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۳۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۱۲۰ هزار و ۶۶۳ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون پنج میلیون و ۵۳ هزار و ۵۵۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha