غربالگری همه زائران اربعین در مسیر بازگشت به مشهد

مشهد- ایرنا- مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از تمام زائرانی که در پیاده‌روی اربعین شرکت کرده بودند، هنگام بازگشت به مشهد غربالگری کووید ۱۹ به عمل می‌آید.

دکتر محمدجعفر صادقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه زائرانی که با پرواز به مشهد بازمی‌گردند، چه علامت دار و چه بی‌علامت باید تست کرونا بدهند و اگر آزمایش آنها مثبت شود باید در قرنطینه قرار گیرند.
وی با بیان اینکه تمامی مسافران بازگشتی از زیارت اربعین در فرودگاه بین‌المللی مشهد مراقبت "سندرمیک" می‌شوند، گفت: با مراقبت سندرمیک، افراد از نظر ابتلا به ۱۴ نوع بیماری، که با تب همراه است، بررسی می شوند، که کرونا در زمره مهمترین آنها است.

وی خاطرنشان کرد: برای کنترل مسافران قطار نیز همکاران بهداشتی ما در راه آهن استقرار یافته اند و در پایانه‌های مسافربری نیز همکاران ما با همراهی نیروهای بسیج مستقر شده، مراقبت‌ از مسافران و زائران ورودی را بر عهده دارند.
بر اساس اعلام مسوولان فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد بیش از ۱۰ هزار زائر برای شرکت در آیین های اربعین از مشهد مقدس راهی عتبات عالیات شده بودند که تاکنون بیش از هفت هزار مسافر با پرواز به مشهد بازگشته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha