۶۷ هزار تست کرونا از زائران اربعین در شلمچه انجام شد

آبادان - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: از ابتدای ورود زائران اربعین حسینی تاکنون ۶۷ هزار تست سریع کرونا در مرزشلمچه انجام شد.

شکرالله سلمان‌زاده شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: غربالگری زائران اربعین در مرز شلمچه به عنوان اولین نقطه ورود به کشور همچنان ادامه دارد و تا ورود آخرین زائر ادامه خواهد داشت.

وی افزود: علاوه بر کرونا، نمونه گیری و بیماریابی آنفلوآنزا، التور، بیماری‌های گوارشی و مسمومیت‌ها نیز در دستور کار مراقبین سلامت در پایانه مرزی شلمچه قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه خدمات نیروهای بهداشتی بدون وقفه به صورت شبانه روزی و در سه نوبت کاری در شلمچه در حال انجام است، گفت: تا ورود آخرین زائر، مراقبت‌های سلامت در پایانه مرزی بر اساس نظام مراقبت سندرومیک ادامه خواهد داشت.

سلمان‌زاده بیان کرد: ۱۰۰ ایستگاه انجام تست سریع کرونا در قالب ۲۰ تیم در ورودی پایانه شلمچه راه اندازی شده و زائرانی که تست کرونای آنها مثبت باشد به مرکز قرنطینه‌ای که در این گذرگاه مرزی برپا شده منتقل می‌شوند.

وی با بیان اینکه تیمهای بیماریابی و مراقبت مرزی در شلمچه حضور دارند که به صورت ۲۴ ساعته به ارائه خدمات بیماریابی، نمونه‌گیری و آموزش‌های لازم با محوریت بیماری کرونا مشغول هستند افزود: توزیع ماسک به زائران نیز در دستور کار قرار دارد.

مرکز قرنطینه بیماران کرونایی به منظور بستری زائران مبتلا به کرونا در مرز شلمچه راه‌اندازی شده است.

مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha