ستاری: تهران رتبه ۴۱ شهرهای نوآور جهان است

تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تهران در رتبه‌بندی امسال شهرهای نوآور با ۲ رتبه صعود نسبت به سال گذشته، در پله ۴۱ جهان و بالاتر از شهرهای برلین، بارسلون و استانبول قرار گرفت.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه روابط عمومی شهرداری تهران، سورنا ستاری در دیدار با علیرضا زاکانی شهردار تهران درباره همکاری شهرداری تهران با شرکت‌های استارتاپی، اعلام کرد: زمینه‌های متعدد همکاری در این حوزه از دوره‌های قبل وجود داشت اما در این دوره نیازمند نگاه جدیدی هستیم که خوشبختانه شهردار تهران در این خصوص، نگاهی گسترده به مسائل و مشکلات شهر تهران دارد.

وی در خصوص موضوع تهران هوشمند نیز گفت: توسعه مراکز نوآوری، کارخانه های نوآوری و توسعه پهنه‌های آن مستلزم داشتن یک شهر هوشمند است تا بتوانیم تهران را به سوی شهری نوآور و هوشمند حرکت دهیم.

ستاری اظهارداشت: در این دوره باید نوآوری را در شهر توسعه دهیم تا شهرداری تهران به عنوان ناظر بر شرکت‌های نوآور باشد و این شرکت ها باید با ورود به مسائل شهر از پتانسیل‌های موجود خود برای حل مشکلات استفاده کنند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: بخش عمده فعالیت‌های ما در بخش تکنولوژی است و در شهر تهران تعدادی پروژه خاص مانند بومی‌سازی واگن‌های مترو را از قبل داشته ایم که اکنون ۸۵ درصد آن داخلی سازی شده و بناست در این دوره قراردادی بزرگ با یک مجموعه داخلی برای تهیه واگن از محل شرکت‌های دانش بنیان منعقد شود.

وی خاطرنشان کرد: برقی سازی خدمات در شهر یکی دیگر از اقدامات شهرداری تهران است که از جمله آن می توان به بکارگیری اتوبوس‌های برقی، موتور سیکلت برقی، تاکسی‌های برقی و هیبریدی اشاره کرد که در حال حاضر در معاونت علمی نمونه‌های آن برای آزمایش آماده است.

ستاری خاطرنشان کرد: شهرداری تهران باید به سمتی برود که تنوع درآمد ایجاد کند و فقط از طریق ارائه مجوز ساخت و ساز و حوزه مسکن درآمد نداشته باشد، بلکه بتواند از محل نوآوری های اجتماعی نیز کسب درآمد کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha