یک هزار و ۲۵۰ گروه جهادی در عرصه‌های مختلف استان مرکزی فعالیت دارند

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: یک هزار و ۲۵۰ گروه جهادی در عرصه‌های مختلف استان مرکزی فعالیت دارند که تعداد قابل توجهی از آنها رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس هستند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار "محسن کریمی" روز شنبه در نشست با جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس استان مرکزی افزود: جامعه پیشکسوتان استان مرکزی به عنوان قشر نخبه و دلسوز، دغدغه‌های فراوانی برای پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی در همه ابعاد دارند که نیاز است از ظرفیت عظیم این جامعه هدف در راستای پیشبرد اهداف و رفع مشکلات بیشترین بهره‌گیری را کرد.

وی تاکید کرد: استان مرکزی به لحاظ جمعیت در زمان جنگ تحمیلی از استان های برتر برای اعزام رزمندگان به جبهه‌های حق علبه باطل است که نشان از مشارکت و پیشگام بودن مردم استان  در موفقیت‌های دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اظهار داشت: پیشکسوتان دفاع مقدس با روحیه شهادت طلبی، ولایتمداری و بصیرت بزرگترین افتخارات و حماسه ها را آفریدند و اکنون علاوه بر گره گشایی از مشکلات آن‌ها، از ظرفیت نخبگان این قشر در گام دوم انقلاب نیز بهره مند هستیم.

سردار کریمی بیان کرد: متاسفانه برخی از پیشکسوتان با مشکلاتی از قبیل مسکن دست و پنجه نرم می‌کنند که زیبنده نیست و امید است با مشارکت همه جانبه بتوانیم مشکلات این جامعه هدف را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: گنج دفاع مقدس باید به خوبی تبیین و به نسل جوان منتقل شود چرا که این مهم  از مطالبات مقام معظم رهبری است که در استان مرکزی با برگزاری برنامه‌هایی چون کنگره شهدای استان مرکزی و فعالیت‌های زیرساختی در ذیل آن گام‌های بلندی در این راستا برداشته است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: رویکرد دستگاه قضایی در استان مرکزی مبتنی بر فرهنگ و روحیه دفاع مقدس است.
حجت الاسلام "سید عبدالمهدی موسوی" افزود: رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس هم سرمایه هستند و هم سرمایه سازی کردند، چرا که آنها با مجاهدت‌های خود، بزرگی و عزت برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند.

وی، پیشکسوتان دفاع مقدس را بهترین دلسوزان نظام اسلامی دانست و گفت: این مدافعان نظام با کوله باری از تجربیات، ظرفیت‌های فراوانی برای رفع مشکلات دارند و ایجاد تشکل‌ها با محوریت پیشکسوتان در در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، مدیریتی و رفع ناکارآمدی‌ها، تربیتی و آموزشی یک ضرورت است چرا که فعال بودن این تشکل‌های تخصصی می‌تواند  عقب‌ماندگی‌ها را رفع کند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: یکی از الزامات مهم امروز جامعه، انتقال صحیح فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان است و همه ظرفیت‌ها باید در این راستا به‌کارگیری شوند و باید اذعان داشت که جامعه ایثارگری ظرفیت بسیار مناسبی برای تحقق این رسالت مهم دارد.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: تمرکز دشمن پس از شکست در همه راهبردهای خود علیه ملت ایران، ابزار فضای مجازی بر روی جوانان برای آسیب زدن و فراموشی ارزش‌ها است که موثرترین روش برای مقابله با این توطئه ها، فعالیت جهادی است.

وی جوان گرایی، انقلابی و فسادستیزی رویکرد انتخاب مدیران استان مرکزی در دستگاه قضایی عنوان کرد و افزود: اکنون ترویج فرهنگ ایثار، ازخودگذشتگی و جهادی از ضرورت‌های مهم جامعه است که باید از طریق مختلف دنبال شود.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی عنوان کرد: طرح هر مسجد یک حقوقدان باید در استان مرکزی فعال شود و چنانچه بتوانیم یک شبکه آموزشی روحیه جهادی و انقلابی از این طریق سازماندهی کنیم به طور قطع  آثار و برکات فراوانی برای جامعه به همراه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha