شهرها و روستاهای هرمزگان تحت تاثیر از طوفان حاره‌ای قرار دارند
حرکت چرخند حاره‌ای شاهین

بندرعباس - ایرنا - معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: طوفان حاره‌ای سراسر دریای عمان را در برگرفته و شهرهای ساحلی استان به خصوص سیریک و جاسک تحت تاثیر فعالیت آن قرار دارند.

کیانوش عارفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طوفان حاره‌ای شاهین از جاسک تا کشور عمان فعالت می‌کند و فاصله گرفته و فعالیت اصلی چرخند، روی این کشور است.

وی ادامه داد: چشم طوفان به کشور عمان نزدیک‌تر است و از هرمزگان فاصله گرفته و امواج رطوبتی این طوفان ممکن است به هر منطقه‌ای برود.

وی در خصوص شرایط آب و هوایی امروز هم گفت:‌ شرایط آب و هوایی و دریایی امروز متاثر از چرخند حاره ای در سواحل دریای عمان و مناطق شرقی هرمزگان ناپایدار پیش بینی می شود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی اداره کل هواشناسی هرمزگان اضافه کرد: تند باد شدید همراه با رگبار باران و رعد و برق و طوفانی شدن دریا در منطقه جاسک به ویژه در نقاط  ساحلی، مورد انتظار است و هرچند اثرهای این چرخند در مناطق خشکی کمتر است، اما در برخی نقاط  شرقی استان رگبار باران و رعد وبرق و افزایش سرعت باد نیز پیش بینی می شود.

عارفی تاکید کرد: سایر مناطق هرمزگان وضعیت پایداری خواهند داشت و برای غالب نقاط انتظار افزایش ابر وجود دارد، همچنین دریای عمان و شرق تنگه‌ هرمز مواج و طوفانی خواهد بود بنابراین امروز از هر گونه تردد خودداری شود.

وی عنوان کرد: خلیج فارس امروز کمی مواج  است و در ساعت‌های آینده احتمال افزایس سرعت باد جنوب شرقی برای بندرهای غربی هرمزگان پیش بینی می شود و از روز دوشنبه تاثیرهای چرخند حاره‌ای در سواحل این استان کاسته می‌شود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی اداره کل هواشناسی هرمزگان ابراز داشت: انتظار کاهش نسبی دما (یک تا ۲ درجه سلسیون) برای اغلب مناطق هرمزگان از روز دوشنبه وجود دارد.

فرماندار جاسک گفت: طوفان چرخنده شاهین موجب شکستن تعدادی از تیرهای برق در منطقه لیردف در شرق این شهرستان شد.

محمد رادمهر روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تا این لحظه می‌توان گفت ۱۰ تیر برق شکسته که احتمال افزایش آن‌ها وجود دارد منطقه‌ای که این تیرها شکسته‌اند ۲۰ روستا را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: جای شکر دارد که مسیر طوفان چرخنده شاهین تغییر یافت و عمده فعالیت آن بر روی دریا قرار داشت.

وی اضافه کرد: بخش لیردف همچنان شاهد بارندگی‌های پراکنده ناشی از فعالیت توفان حاره‌ای شاهین بر روی دریای عمان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha