نماز جمعه پس از ۶ ماه در بیرجند برگزار می‌شود

بیرجند - ایرنا - مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: با توجه به تصمیم ستاد استانی مدیریت کرونا نماز جمعه این هفته ۱۶ مهر ماه جاری پس از حدود ۶ ماه در بیرجند برگزار می‌شود.

حجت الاسلام حامد شاهبیکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس این تصمیم‌گیری نماز جمعه در تمام نقاط استان برگزار می‌شود و تمامی پایگاه‌های برگزاری نماز جمعه با یک چهارم ظرفیت می‌توانند نماز جمعه را برگزار کنند.

وی تصریح کرد: طبق این تصمیم‌گیری و با توجه به تغییر رنگ شهرها از این پس مانعی برای برگزاری نماز جمعه در مرکز استان وجود ندارد.

مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: نمازگزاران از هرگونه تجمع خودداری کنند و پروتکل‌های بهداشتی را در اولویت قرار دهند.

وی گفت: استفاده از ماسک، مهر شخصی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی باید در اولویت نمازگزاران قرار گیرد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و ۲۶ شهر این استان محل برپایی نماز جمعه است.

از ابتدای سال جاری تاکنون یک نوبت نماز جمعه در بیرجند برگزار شده است و مرکز استان این هفته پس از چند ماه از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد.

اکنون هیچ شهری از خراسان جنوبی در وضعیت قرمز کرونایی نیست، چهار شهرستان بیرجند، طبس، نهبندان و قاینات در وضعیت نارنجی و ۶ شهرستان درمیان، سرایان، بشرویه، زیرکوه، فردوس و سربیشه در وضعیت زرد و شهر خوسف در وضعیت آبی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha