کامرانی‌فر: به دنبال استفاده از VAR در لیگ برتر هستیم

تهران- ایرنا- سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: با آمدن سیستم تجهیزات کمک داور ویدئویی به ایران، مسیر رسیدن به آن در لیگ تسریع پیدا می‌کند و ما به دنبال این موضوع هستیم.

به گزارش ایرنا، «حسن کامرانی‌فر» روز یکشنبه در حاشیه کلاس دانش افزایی پیش فصل داوران و کمک داوران لیگ برتر فوتبال و در جمع خبرنگاران در خصوص حضور تماشاگران در استادیوم آزادی برای دیدار ایران برابر کره جنوبی اظهار داشت: فدراسیون فوتبال جلسات بسیار زیادی در این مورد داشته و ما خیلی تلاش می‌کنیم شرایط برای حضور تماشاگران در این دیدار به وجود بیاید.

وی ادامه داد: حضور تماشاگران چند حسن دارد. ما با این کار به دنیا می‌گوییم که کشور سلامتی داریم و مردم نیز واکسینه شده‌اند. خدا را شکر از وقتی آیت‌الله سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس جمهوری  روی کار آمدند و با تلاش کادر درمان، واکسیناسیون تسریع پیدا کرده و شرایط خوبی برای کشورمان به وجود آمده است. حضور تماشاگران نشاط و شادابی جامعه را نیز افزایش می‌دهد.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: حضور تماشاگران در استادیوم جزو اختیارات فدراسیون نیست و بستگی به ارکان های دیگر نیز دارد که ما با آن‌ها جلساتی برگزار کردیم. استادیوم آزادی باید امکاناتی داشته باشد که در حال بررسی آن هستیم و تماشاگران نیز باید دو دُز واکسن را دریافت کرده باشند. در کل به نتایج خیلی خوبی رسیدیم. به زودی در این خصوص اعلام نظر نهایی می‌شود. ما تلاش خود را کردیم و دولت و وزارت ورزش نیز کمک می کنند تا انشاالله خبرهای خوبی برسد.

کامرانی‌فر در مورد حضور بانوان در استادیوم نیز گفت: در مورد بانوان هم صحبت شده اما اجازه دهید بعد از تصمیم نهایی در این خصوص اظهار نظر کنم. 

وی درباره تعداد تماشاگران برای دیدار با کره جنوبی نیز اظهار داشت: استادیوم آزادی بزرگ است و تلاش بر این است که تعدادی حضور پیدا کنند که به چشم بیاید. این ورزشگاه بیش از ۱۰ هزار نفر هم ظرفیت حضور در این زمان را دارد. 

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در خصوص ورود VAR به استادیوم آزادی بیان کرد: یک سیستم کامل به همراه تجهیزات به ایران آمده و چند متخصص نیز به همراه آن حضور پیدا می‌کنند. ما هم به AFC اعلام آمادگی کردیم و به آن‌ها گفتیم که شرایط میزبانی را داریم. با آمدن این تجهیزات، مسیر رسیدن به آن در لیگ تسریع پیدا می‌کند. ما به این سیستم مورد تایید فیفا نیاز داشتیم و داوران هم باید در این خصوص آموزش ببینند.  

وی ادامه داد:‌ تمام تلاش برای این چهار دیدار برای این است که در کنار آن برای لیگ هم از VAR استفاده کنیم. قدم به قدم جلو می رویم. داوران هم انتخاب کردیم که باید لایسنس بگیرند. این کار دو، سه ماه زمان می برد. ما باید داورانی انتخاب کنیم که کمتر در زمین باشند. داوران تاپ باید در زمین باشند و مسابقات را داوری کنند. کاش این اقدامات در فدراسیون قبلی انجام شده بود تا این مسیر زود تر طی می‌شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha