۱۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۸
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84492546
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام اماراتی: باید روابط با ایران را تقویت کنیم

تهران – ایرنا – انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی امارات متحده عربی اعلام کرد که باید روابط با ایران را تقویت کنیم.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از رویترز، وی تاکید کرد که امارات در تلاش است رقابت های طولانی مدت با ایران و ترکیه را از طریق مذاکره مدیریت کند تا از هر گونه رویارویی جدید در این منطقه جلوگیری شود؛ با توجه به اینکه امارات متمرکز بر اقتصاد پساکرونایی اش است.

وزیر مشاور در امور خارجی امارات افزود: ما در دوره آتی واقعا خواهیم دید که در ارتباط با ردپای آمریکا در منطقه چه اتفاقی رخ می دهد.

قرقاش ادامه داد: تصور نمی کنم هنوز به این مساله واقف هستیم، اما افغانستان مطمئنا آزمونی است که اگر صادق باشیم، آزمایش بسیار نگران کننده ای است.

وی گفت: بخشی از آنچه باید انجام دهیم، مدیریت بهتر منطقه مان است. خلایی وجود دارد و هر کجا خلایی وجود دارد، مشکلی نیز وجود دارد.

مقام ارشد اماراتی افزود: بازنگری اخیر ترکیه در سیاست هایش در قبال مصر، اخوان المسلمین و نسبت به عربستان و سایران، مورد استقبال است.

وی تصریح کرد: ترک ها درمورد آنچه به آنها می گوییم، بسیار مثبت بوده اند. آیا من در مورد تعامل با ایران بسیار مثبت هستم؟ بله هستم و دیدگاه مثبتی دارم که ایران خط مشی منطقه ای را تغییر خواهد داد؟ باید بگویم اینجا بیشتر واقع بین هستم، اما مطمئنم که ایران نیز نگران خلا و تشدید تنش است.

 وزیر مشاور  امارات گفت که همه گیری کرونا، اولویت های غیرسیاسی را در خط مقدم قرار داد و نگرانی اصلی حال حاضر در فضایی مابین آمریکا و چین گرفتار است.

وی افزود: همه ما نگران جنگ سرد پیشرو هستیم. این اخبار بدی برای همه ماست، زیرا ایده انتخاب در سیستم بین المللی، مشکل ساز است و من فکر می کنم این یک مساله آسانی نخواهد بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha