دلهره رانندگان به هنگام تردد از پل لرزان خاتم‌الانبیای شیروان

بجنورد- ایرنا- لرزه های پل خاتم الانبیا واقع در کمربندی شیروان به هنگام تردد خودروهای سبک و سنگین موجب ترس و وحشت رانندگان شده و به همین علت آنها خواستار چاره جویی مسوولان برای استحکام بخشی این پل هستند.

به گزارش ایرنا این پل در سال ۸۶ مورد بهره برداری قرار گرفت که با گذشت ۱۴ سال هم اکنون به بنای ترسناک برای رانندگان خودروهای سبک و سنگین تبدیل شده است.

یک راننده خودروی سنگین شیروانی گفت: هر روز برای حمل بار از مقصد شیروان به بجنورد از این پل عبور می کنم که هنگام تردد لرزه های بسیاری را احساس می کنم گویا این پل امنیت عبور را ندارد.

مجتبی خان باغانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این روزها زمزمه ترک برداشتن  پل و نبود استحکام موجب ترس و وحشت رانندگان به هنگام گذر از این پل شده است.

وی گفت: این در حالیست که با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در مسیر جاده آسیایی و ترددهای بی شمار و نبود مسیر دیگری به غیر از این پل برای تردد خودروهای سنگین، انتظار می رود مسئولان مربوطه موضوع را با جدیت بیشتری پی گیری کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی افزود: از سال گذشته تاکنون که زمزمه هایی مبنی بر لرزیدن پل و ترس شهروندان به گوش می رسد و به همین دلیل چندین نوبت بازدید از آن صورت گرفته است که متوجه ایجاد ترک هایی در کوره میانی پل شدیم.

غلامرضا هوائی در مراسم تکریم معارفه شهرداران شیروان و زیارت ضمن انتقاد شدید از کم کاری شهردار گذشته شیروان اظهار داشت: شهرداری شیروان بسیاری از کارها از جمله این پل را به پایان نرساند.

وی گفت: برای اولین بار به دلیل تعلل های زیاد شهرداری در جهت حل این مشکل، پرونده پل کمربندی خاتم الانبیا به قوه قضاییه ارسال و رسما اعلام کردیم چنانچه اتفاقی بیفتد این آقایان مسئول مقصر اصلی هستند.

وی خاطرنشان کرد: اینک در سایر استان ها و شهرستان ها پل هایی با قدمت ۱۰۰ سال هستند که تاکنون چنین مشکلی نداشته و ندارند ولی این پل در طراحی و ساخت ضعف داشته که پس از گذشت ۱۴ سال از عمر آن دچار ترک هایی شده که عدم رسیدگی به آن جان شهروندان را به خطر می اندازد.

هوائی اضافه کرد: چرا عادت کردیم خطاهای گذشته را در طول کار فراموش کنیم؟ ۱۴ سال از ساخت پل گذشته  که این عمر کوتاهی است و حتما از بازرسی و مقام های مربوطه می خواهم  با عوامل دخیل در ساخت این پل که دچار مشکل شده برخورد شود چرا که جان مردم به صورت جدی در خطر است و طی ۲ هفته دیگر حتما مشکل حل خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی با اشاره به اهمیت موضوع و برگزاری جلسات متعدد با دفتر فنی استانداری در این خصوص گفت: به شهردار جدید این شهر تاکید می شود این موضوع را در اولویت قرار داده و بنده شخصا پی گیری خواهم کرد.

استاندار خراسان شمالی هم در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شیروان با اشاره به درخواست فرماندار این شهر در خصوص رفع مشکل این پل گفت: با توجه به قرار گرفتن پل خاتم الانبیا کمربندی شیروان و تردد روزانه بسیاری از خودروها از این مسیر، بحث ایمنی بسیار مهم است و با جدیت دنبال می شود.

محمدعلی شجاعی اظهار داشت: اینک با توجه به وضعیت فعلی پل و خطرآفرین بودن طی هفته آینده با ایجاد مسیر جدید فرعی تا اطلاع ثانوی به هیچ وجه تردد از این مسیر صورت نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: اینک برای رفع حل مشکل این پل ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با توجه به اهمیت موضوع تامین اعتبار صورت خواهد گرفت.

دسترسی به شهردار سابق این شهر در زمینه گفته های مسوولان استانداری در باره وضعیت این پل امکانپذیر نشد.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت  در حد فاصل استانهای شمالی به مشهد مقدس واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha