درخشش هنرمندان خراسان شمالی در پنجمین جشنواره ملی فانوس

بجنورد- ایرنا- رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: مهدی فخرائی و محمد بکرانی در پنجمین جشنواره ملی تولیدات هنری دفاع مقدس «فانوس» خوش درخشیدند و توانستند به مرحله کشوری راه پیدا کنند.

اکرم صدیقی کلاته شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اثر نمایشی «هناس» به نویسندگی سید سروش پیمبری و کارگردانی مهدی فخرانی کاری از گروه ققنوس شهرستان جاجرم توانست رتبه اول بخش تئاتر خیابانی در جشنواره فانوس را از آن خود کند.

وی افزود: این نمایش روایتی از یک خانواده شیمیایی است که مهدی فخرانی از هنرمندان فعال این شهرستان به همراه «هناس» همتای خیالی خود در آن به ایفای نقش پرداخت.

صدیقی کلاته گفت: در  بخش نمایشنامه نیز محمد بکرانی با متن  «ارابه خدایان» توانست در این مرحله خوش بدرخشد و به مرحله کشوری راه پیدا کند.

وی یادآور شد: این جشنواره در بخش‌های هنرهای نمایشی شامل تئاتر صحنه‌ای، تئاتر خیابانی و متن نمایش‌نامه ، موسیقی و سرود، هنرهای تجسمی و سنتی شامل، عکس، نقاشی، طراحی پوستر و بیلبورد، خوشنویسی و آثار حجمی، بخش رادیویی و بخش تلویزیونی و سینمایی به میزبانی استان برگزار شد

وی گفت: پس از ارزیابی هیات داوران از میان ۱۳۵ اثر رسیده ۱۷ اثر به مرحله کشوری راه پیدا کرد که اثر نمایشی «هناس» به کارگردانی «مهدی فخرانی» و «ارابه خدایان» اثر  «محمد بکرانی» در زمره آثار راه یافته قرار گرفت.

به استخدام درآوردن هنر در جهت ترویج فرهنگ جهاد و ایثار و بهره‌گیری از قالب‌های متنوع و جذاب هنری و هنرمندان جوان استان برای معرفی و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گفتمان‌سازی هنر دفاع مقدس مبتنی بر منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ارتقای کیفیت تولیدات هنری و سینمایی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha