۱۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۸:۰۱
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84492895
۲ نفر

برچسب‌ها

۲۸۰ هزار مترمکعب آب در سبزوار صرفه‌جویی شد

سبزوار- ایرنا- مدیر امور آب ناحیه سبزوار گفت: با انسداد ۱۸ حلقه چاه‌ فاقد مجوز و کاهش منصوبات چاه‌های مجاز دارای اضافه‌برداشت، در نیمه نخست امسال در مصرف ۲۸۰ هزار مترمکعب آب در این ناحیه صرفه‌جویی شد.

محمد ثابتی‌مقدم روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۸ حلقه چاه فاقد مجوز در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد با تلاش کارشناسان حقوقی و دریافت دستور قضایی بسته شده است.

وی بستن چاههای غیرمجاز را در جلوگیری از افت آبهای زیرزمینی موثر خواند و بیان کرد: در اجرای طرح تعادل‌بخشی منابع آبی، عملیات انسداد چاههای غیرمجاز به صورت جدی پیگیری می‌شود.

مدیر امور آب ناحیه سبزوار ادامه داد: از سال ۱۳۹۴ تاکنون عملیات انسداد هزار و ۵۰۰ حلقه چاه غیرمجاز توسط امور آب ناحیه سبزوار انجام شده و در این مدت هفت میلیون متر مکعب آب از این طریق صرفه‌جویی شده است.

وی گفت: برای جلوگیری از برداشت بی رویه آب‌های زیرزمینی ۱۰۰ درصد چاههای دارای پروانه کشاورزی این منطقه مجهز به شمارشگر هوشمند شده‌اند که این موضوع بیش از ۲۰ درصد حجم برداشت آب‌های زیرزمینی را کاهش داده است.

امور آب ناحیه سبزوار ۶ شهرستان سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد را زیر پوشش دارد که ۱۸ درصد منابع آب استان خراسان رضوی را شامل می‌شود.

سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha