رزمایش فاتحان خیبر بخشی از توان نیروهای مسلح را به نمایش گذاشت

گرگان- ایرنا - فرمانده مرزبانی گلستان گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی آماده‌باش کامل برای مقابله با هر تهدید دشمنان علیه جمهوری اسلامی هستند که رزمایش فاتحان خیبر در واقع بخشی از توان اقتدار این نیروها را به نمایش گذاشته است.

سرهنگ بهزاد ابراهیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشورهای همسایه ایران بدانند و آگاه باشند که یگان‌های نظامی نیروهای مسلح در اقصی نقاط کشور و در بخش‌های مختلف همیشه و در همه حال در آماده‌باش کامل برای مقابله با هر تهدیدی هستند.

وی یادآور شد: برگزاری رزمایش فاتحان خیبر در منطقه شمال غرب کشور فقط بخشی از توان نیروهای مسلح و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشته است.

فرمانده مرزبانی گلستان تصریح کرد : چنین رزمایشی نشان می‌دهد که فرزندان این مرز و بوم در نیروهای مسلح اجازه نخواهند داد تا دشمن وجبی از خاک کشور را تجاوز کند و دشمنان باید برنامه‌هایشان علیه ایران را در حد خواب و آرزوهای محال و دست‌نیافتنی در ذهن خود بگذرانند.

به گفته ابراهیمی انجام مانورها و عملیات‌های در اقصی نقاط کشور به منظور ارتقای آمادگی عملیاتی نیروها در یگان‌های نظامی است.

وی بیان کرد: نیروهای نظامی و انتظامی به منظور به روز آمد کردن تجهیزات و همینطور حفظ آمادگی یگان‌های نظامی، نیروهای مسلح کشور با هماهنگی سلسله مراتب در طول سال برنامه‌های مختلفی همچون این رزمایش را برگزار می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: عملیات‌های این رزمایش در بالا بردن دانش و تخصص نیروها در صحنه‌های نزدیک به واقعیت تاثیرگذار خواهد بود و اگر زمانی لازم باشد که ماموریتی واقعی اجرا شود، نیروها بطور کامل با دقت ماموریت و اهداف و برنامه‌های خود را انجام می‌دهند.

ابراهیمی اضافه کرد: برگزاری رزمایش، در گذشته تا کنون در هر نقطه‌ای از کشور برگزار شده و سابقه چنین رزمایشی‌هایی در تاریخ انقلاب اسلامی مندرج است که این بار همرزمان ما در نیروی زمینی ارتش منطقه شمال غرب کشور را انتخاب کردند.

فرمانده مرزبانی گلستان گفت: نیروهای مرزبانی همچون گذشته آمادگی نظامی و رزمی بالایی دارند و این آمادگی مربوط به زمان و مکانی خاص نیست و همکاران ما در طول سال با دقت و هوشیاری در حال رصد مناطق مرزی و انجام وظیفه هستند.

ابراهیمی تصریح کرد: نیروهای مرزبانی هر کجا که لازم باشد و با توجه به نوع ماموریت‌ها و وظایفی که طراحی و اجرا می‌شود با سایر نیروهای نظامی هم‌افزایی و پشتیبانی دارد که این هم‌افزایی در بین همه نیروهای مسلح امری طبیعی است.

رزمایش فاتحان خیبر نیروی زمینی ارتش با حضور فرمانده نزاجا، ارزیابان ستاد کل نیروهای مسلح و مسوولان استانی روز جمعه در منطقه عمومی شمال غرب کشور آغاز شد.

ارتش ایران در اقدامی هماهنگ و با استفاده از نیروهای خود در تیپ‌های ۲۱۶زرهی، ۳۱۶زرهی، تیپ ۲۵، گروه ۱۱ توپخانه، گروه پهپاد، جنگال و گروه ۴۳۳ مهندسی رزمی و با پشتیبانی بالگردهای هوانیروز، رزمایش نظامی بزرگ خود را تحت عنوان "فاتحان خیبر"در منطقه عمومی شمال‌غرب و بین محور پلدشت - جلفا و در نزدیکی مرز ایران با جمهوری آذربایجان، به نمایش گذاشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha