سفر با اتوبوس در خراسان رضوی ۳۱ درصد افزایش یافت

مشهد-ایرنا- معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: تعداد سفرهای جاده ای با ناوگان حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۱ درصد افزایش داشت.

جواد وحدتی فرد روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در نیمه نخست امسال ۵۸۹ هزار و ۳۷۴ سفر با ناوگان مسافربری جاده ای این استان انجام شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۴۰ هزار سفر افزایش داشت.

وی ادامه داد: با این حال تعداد مسافر جابه‌جا شده در این مدت فقط چهار درصد افزایش داشته است و شمار مسافرانی که در نیمه نخست امسال از این استان برای آنها بلیت سفر با ناوگان مسافربری جاده ای صادر شده به ۶ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۲۲۰ نفر رسیده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: این امر نشان می‌دهد مردم نسبت به شیوع کرونا بی تفاوت شده و سفرها را از سرگرفته اند البته سفرها همراه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی بوده و ناوگان مسافربری با ظرفیت کمتری مسافر سوار کرده‌اند.

خراسان رضوی هفت هزار و ۴۰۰ راننده و پنج هزار و ۳۰۰ دستگاه ناوگان مسافربری عمومی جاده ای دارد.

در حالی که تعداد مسافران جابه‌جا شده با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در این استان طی دوره شیوع کرونا ماهانه حدود یک میلیون مسافر و در ۶ ماه نخست امسال ۶ میلیون مسافر بود این رقم پیش از آغاز کرونا و اعمال محدودیتهای ناشی از آن سالانه حدود ۲۰ میلیون مسافر بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha