حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان رویکرد مهم سپاه عاشورا است

تبریز - ایرنا - فرمانده سپاه عاشورا گفت: حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی از شرکت‌های دانش‌بنیان جزو رویکردهای اصلی و محوری این مجموعه است.

سردار عابدین خرم روز دوشنبه در جمع فعالان مرکز رشد و نوآوری شهید فخری زاده تبریز با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی حمایت از دانش بنیان ها مهم ترین گام در جهت توسعه اقتصادی کشور است، افزود: باید توجه داشت که جهادگران علم و فناوری حلقه تبدیل علم به ثروت را تکمیل می کنند.

وی اظهار کرد: یکی از مهم ترین موضوعات برای بهبود شاخص های رشد و توسعه اقتصادی کشور توسعه و پیشرفت در حوزه علم، فناوری و صنعت است که در این راستا سپاه و بسیج با برخورداری از امکانات و نیروی انسانی زبده و فرهیجته می تواند نقش مهمی ایفا کند.

خرم، مردمی کردن علم و فناوری را رمز موفقیت حوزه های اقتصادی کشور خواند و اضافه کرد: طی هشت سال دفاع مقدس وقتی مردم وارد دفاع شدند خودشان اقتصاد جنگ را نیز تامین کردند و در شرایط فعلی نیز اگر علم و فناوری در اختیار مردم باشد به راحتی می توانند چالش های علمی و اقتصادی را برطرف کنند،  هر چند نباید از ظر دور داشت که در مسائل علم و فناوری مشکلات زیادی وجود دارد.

وی با بیان اینکه برای جبران عقب ماندگی ها باید از راه های میانبر استفاده کنیم، ادامه داد: یکی از این راهکارها پویایی و تحرک شاخص های اقتصادی، تامین امنیت غذایی و دانش محور کردن کالاهای خدماتی است و همه این موارد با استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان ها امکان پذیر است.

خرم با اشاره به اینکه بدون تفکر جهادی پیشرفت و توسعه ممکن نیست و شهدای جهاد علمی الگوی ما هستند، یادآور شد: یکی از رویکردهای اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توجه و حمایت از تولیدات دانش بنیان ها به عنوان یک کار فوق العاده است.

به گزارش ایرنا، مرکز نوآوری صنعتی شهید فخری‌زاده تبریز در مساحت پنج هزار متر مربع در منطقه قراملک تبریز و در جوار شرکت ها و واحدهای تولیدی و صنعتی ایجاد شده است که یکهزار و ۵۰۰ مترمربع آن به تاسیسات کارگاهی و سه هزار و ۵۰۰ مترمربع آن به فضاهای ستادی و کارگاهی کوچک برای قراردادن در اختیار شرکت های نوپا اختصاص دارد.

مهندسی مکانیک، الکترونیک، مکاترونیک، هوافضا، رایانه، پزشکی، شیمی و پلیمر، طراحی صنعتی، لیزر فیزیک و اپتیک، مدیریت کسب و کار و کارآفرینی، مدیریت و توسعه بازار شامل بازاریابی و بازارسازی داخلی و صادرات، توسعه و گسترش تجارت الکترونیک، نانوفناوری، زیست فناوری، هوش مصنوعی و علوم شناختی،  انفورماتیک و سیستم های مبتنی بر آی تی از جمله محورهای اصلی و مهم فعالیت مرکز نوآوری شهید فخری زاده تبریز است.

خدمات مرکز یاد شده به مخترعان،  مبتکران و ایده پردازان رایگان است و طبق سند چشم انداز و افق ۵ ساله، طی این مدت این محل مرکزی برای تولید ثروت برای ایران اسلامی و آذربایجان شرقی خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha