سامانه شبکه ملی نیکوکاری در خراسان شمالی ایجاد می شود

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: سامانه شبکه ملی نیکوکاری به منظور ساماندهی کمک های خیران بزودی در استان ایجاد و در آن اسامی مددجویان و نوع نیاز آنها لحاظ می‌شود.

احمد برادران روز دوشنبه در نشست تعامل با نهادهای حمایتی و موسسات خیریه استان با مطلوب ارزیابی کردن راه اندازی سامانه جامع نیکوکاری استان با هدف توانمندسازی نیازمندان و مددجویان گفت: با ایجاد این سامانه عدم هماهنگی بین نهادهای خیریه، همپوشانی خدمات و کم‌توجهی به کرامت نیازمندان حذف شده و دغدغه کمک به نیازمندان فراگیر می شود.

وی افزود: در این سامانه همچنین میزان کمک ها مشخص شده و از دوباره کاری کمک ها جلوگیری می کند.

برادران اظهار داشت: هدف از ایجاد این سامانه استفاده از ظرفیت و کمک های مردمی و ساماندهی آنها است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: نقش خیرین و موسسات خیریه در تمامی مقاطع و حوزه های مختلف به ویژه کمک و یاری رساندن به نیازمندان و مددجویان غیر قابل انکار و در راستای محرومیت زدایی است.

وی در ادامه گفت: نیکوکاری و انجام کار خیر یکی از خصلت های بزرگ و انسانی مردم ایران از دیرباز بوده و در هر حادثه مترقبه یا ناگهانی دیده شده است  همچنین از ابتدای شیوع کرونا شاهد کمک های مردمی بودیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی در ادامه این نشست گفت: ایجاد این سامانه موجب هم افزایی و شناخت موسسات مراکز نیکوکاری و هدفمند کردن ارائه خدمات به نیازمندان است.

مجید الهی راد گفت: برای ارائه خدمات به نیازمندان نیاز است که یک سامانه جامع ایجاد شود که این اداره کل با واگذاری پنل سامانه جامع نیکوکاری می‌توانند تمامی بانک نیازمندان خود را درآن بارگذاری کنند.

وی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری با ثبت نام در این سامانه می‌توانند تجربه‌های خود را به اشتراک گذارند گفت: مدیران این نهاد نیز با استفاده از این سامانه می‌توانند تمامی زیر مجموعه های خود را مدیریت کنند.

بیش از ۵۹ هزار و ۲۳۷ خانوار با جمعیتی حدود ۱۲۰ هزار نفر در استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha